1. Przeżywamy IV NIEDZIELĘ Wielkiego Postu  ̶  Laetare, czyli niedzielę radości o czym świadczy różowy kolor szat liturgicznych. Po Mszach św. przed kościołem organizowana jest zbiórka na rzecz wsparcia odbudowy organów w Bazylice Garnizonowej św. Elżbiety we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.00.
2. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszego kościoła osoby chętne mogą wziąć dzisiaj po Mszach św. od przedstawicieli Rady Parafialnej przed kościołem. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę w całości będą przeznaczone na rozbudowę naszej świątyni.
3. Parafialny Zespół Caritas zbiera dzisiaj Torby Miłosierdzia z żywnością. Zebrane produkty będą przed Świętami Wielkanocnymi przekazane dla najbardziej potrzebujących Parafian. Wielkanocne paschaliki oraz baranki można nabyć dzisiaj przed kościołem. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność charytatywną.
4. Zapraszamy wszystkie rodziny, które przyjęły w ostatnim czasie figurę Matki Bożej Fatimskiej w swoich domach we wtorek 13 marca na różaniec o godzinie 17.30 a następnie na Mszę św. Będziemy modlić się za szczególnym wstawiennictwem Matki Bożej w intencji tych rodzin oraz w intencjach zapisanych w księgach pamiątkowych.
5. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w środę o godzinie 20.00 na plebanii.
6. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii przejdzie w najbliższy piątek. Spotykamy się o godzinie 19.00 na rogu ulic Brücknera i Olsztyńskiej (koło przychodni). Przejdziemy w procesji następującymi ulicami: Olsztyńską, Wronią, Jaskółczą, Bażancią, Gołębią, Wilgową, Szpaczą, Mewią, Kukułczą i zakończymy nabożeństwo przy Krzyżu misyjnym na terenie przy kościele. Osoby, które będą czytały rozważania Drogi Krzyżowej są proszone o przyjście na miejsce zbiórki o godzinie 18.40. W tym dniu Droga Krzyżowa po porannej Eucharystii i wieczorem o godzinie 19.00. Nie będzie tego nabożeństwa o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania Pasji Jezusa Chrystusa na ulicach naszej parafii. Zachęcamy także do przyniesienia świec.
7. Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zaprasza osoby chętne do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w piątek 16 marca. Jest to nabożeństwo pokutne, podczas którego pątnicy nocą udają się w pieszą wędrówkę indywidualnie rozważając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.edk.org.pl.
8. Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego nr 2 we Wrocławiu zaprasza młodzież na dzień otwarty w sobotę 17 marca. Szczegóły na plakacie.
9. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii trwać będą od czwartku 22 marca do Niedzieli Palmowej 25 marca Plan rekolekcji zamieszczony jest w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej i facebook’u
10. Parafialna pielgrzymka do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Rostkowa (miejsce urodzenia św. Stanisława Kostki) organizowana jest w dniach 27-29 kwietnia (piątek- niedziela). Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii u Pana Bogusia.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w NIEDZIELI przeczytamy o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która w tym roku zostanie zorganizowana w 150 państwach a pątnicy nocą przejdą 40 i więcej kilometrów. W GOŚCIU NIEDZIELNYM głównym tematem jest niedziela wolna od handlu
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na IV już tydzień Przygotowania Paschalnego. Najserdeczniejsze życzenia składamy także wszystkim przeżywającym osobiste czy rodzinne uroczystości.