1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Za posługę duszpasterską dziękujemy ks. Janowi Kruczyńskiemu. O godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie dotyczące Domowych Kręgów Biblijnych z dzisiejszym kaznodzieją do salki ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  2. Nabożeństwa majowe od najbliższego wtorku (z wyjątkiem czwartku) w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o 17.15.
  3. Rada Osiedla Karłowice – Różanka zaprasza na obchody uroczystości patriotyczne związane z Konstytucją 3 maja w najbliższy poniedziałek (30 kwietnia). Rozpoczęcie
    o godzinie 11.00 Mszą św. w kościele pw. św. Antoniego na Karłowicach, następnie Parada Niepodległości. W planie między innymi Koncert Pieśni Patriotycznych, wystawa malarstwa oraz konkurs na najpiękniejszy strój związany z tematyką niepodległościową.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

w poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Józefa Rzemieślnika. Zapraszamy do modlitwy wszystkich ludzi pracy. Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00.

w czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o godzinie 17.15. Po każdej Mszy               św. będzie nabożeństwo z wystawionym Najświętszym Sakramentem i Litanią Loretańską za naszą Ojczyznę i o liczne powołania kapłańskie i zakonne.

1. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.00. W tym dniu ks. Jan odwiedzi chorych w ich domach
    a ks. Krzysztof w sobotę.
  2. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w pierwszą sobotę miesiąca na Mszę św. o godzinie 9.00 a po niej na nabożeństwo ku czci NMP Matki Miłosierdzia i zmianę tajemnic różańcowych.
  3. Zapraszamy na koncert Maryjny ks. Jacka Tomaszewskiego w przyszłą niedzielę 6 maja o godzinie 16.30.
  4. Kurs przygotowania do sakramentu małżeństwa rozpocznie się w naszej parafii 12 maja. Katechezy przedmałżeńskie będą się odbywać w soboty o godzinie 15.00. kolejne spotkania 19 maja, 26 maja i 9 czerwca.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM i w NIEDZIELI znajdziemy artykuły o naszej Ojczyźnie z okazji przeżywanego święta uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz o uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
  6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i pięknych przeżyć związanych z naszym Maryjnym i narodowym świętem a wyjeżdżającym na długi weekend majowy udanego wypoczynku. Najserdeczniejsze życzenia składamy także wszystkim przeżywającym osobiste czy rodzinne uroczystości.