1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. O godzinie 16.30 zapraszamy na koncert Maryjny
    Jacka Tomaszewskiego, który pracował w naszej parafii a po nim na nabożeństwo majowe.
  2. Na Nabożeństwa majowe w tygodniu zapraszamy po wieczornej Eucharystii.
  3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    1. we wtorek uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00
  1. Drugi etap kursu ALPHA dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania rozpocznie się w najbliższy poniedziałek i środę (7 i 9 maja). Spotkanie odbędzie się w salkach parafialnych o godzinie 19.00.
  2. Na Modlitwę Uwielbianie z prośbą o uzdrowienie duszy i ciała zapraszamy we wtorek 8 maja po wieczornej Eucharystii około godziny 18.40 do naszego kościoła parafialnego.
  3. Kleryk Jakub Sadzyński w najbliższą sobotę 12 maja o godzinie 10.00 przyjmie w Archikatedrze Wrocławskiej święcenia diakonatu. Otoczmy Go w szczególny sposób naszymi modlitwami.
  4. Kurs przygotowania do sakramentu małżeństwa rozpocznie się w naszej parafii 12 maja. Katechezy przedmałżeńskie będą się odbywać w soboty o godzinie 15.00. kolejne spotkania 19 maja, 26 maja i 9 czerwca.
  5. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będziemy przeżywać w dwie kolejne niedziele (13 i 20 maja) na Mszy św. o godzinie 11.00. Rocznica I Komunii Świętej będzie 26 maja również o godzinie 11.00. Ze względu na małą powierzchnię naszego kościoła, prosimy Parafian aby uczestniczyli w Eucharystii w te niedziele o innych godzinach. Dziękujemy za wyrozumiałość.
  6. Na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła i modlitwą różańcową zapraszamy w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00. Szczególnie zapraszamy na tę modlitwę a następnie na Mszę św. wszystkie rodziny, które w ostatnim czasie przyjęły figurę Matki Bożej Fatimskiej w swoich domach. Będziemy modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej w intencji tych rodzin oraz w intencjach zapisanych w księgach pamiątkowych.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer naszej gazetki parafialnej U PANI OSTROBRAMSKIEJ, którego głównym tematem jest maj jako miesiąc poświęcony w szczególny sposób Maryi. W NIEDZIELI przeczytamy o 50. rocznicy koronacji NMP Anielskiej z Dąbrowy Górniczej, której dokonali kard. Stefan Wyszyński wraz z kard. Karolem Wojtyłą. Zachęcamy do czytania kolejnego numeru GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień. Serdeczne życzenia składamy wszystkim, którzy przeżywają osobiste czy rodzinne uroczystości.
  9. Z naszej parafialnej wspólnoty w ostatnim czasie do wieczności odeszli: † Stanisław Balicki (66 lat), Marianna Piekarek (88 lat), Maria Pałecka (80 lat), Emilia Łata (90 lat).  Polećmy zmarłych Parafian oraz naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…