1. Przeżywamy 12 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU – uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej. Podczas Mszy św. o godzinie 12.30 i 18.00 będziemy modlić się w intencji ks. Jana. Za posługę duszpasterską i błogosławieństwo prymicyjne dziękujemy ks. neoprezbiterowi Pawłowi Szydełko.
  2. Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy już w ostatnim tygodniu czerwca po wieczornej Eucharystii a dzisiaj o godzinie 17.15.
  3. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Festynu Parafialnego. Akcji Katolickiej z Prezesem Mariuszem Lipińskim oraz Dyrekcji Zespołu Szkół nr XIV za wspólną organizację; za zaangażowanie Ośrodkowi Kultury i Sztuki we Wrocławiu; Dyrekcji, Opiekunom i Dzieciom z Przedszkola Kowaliki oraz Szkoły Podstawowej nr 8; Ks. Sebastianowi i Panu Markowi Zygmuntowi za poprowadzenie festynu, Pani Małgorzacie Majeran- Kokot za poprowadzenie Dolnośląskiego Finału Ludowych Zespołów Artystycznych oraz wszystkim występującym; zespołowi Trubadurzy za piękny koncert; Paniom obsługującym loterię fantową oraz sprzedającym ciasto i kawę; wszystkim osobom, które upiekły ciasto; Skautkom Europy z IV Szczepu za zorganizowanie zabaw dla dzieci i młodzieży; Pani Karolinie za malowanie twarzy; Policji; Straży Miejskiej; firmie Jelcz; Radzie Osiedla Karłowice- Różanka, Radzie Parafialnej, Zespołowi Szkół nr XIV, Instytutowi Pamięci Narodowej we Wrocławiu,  Panu Juliuszowi Woźnemu z Centrum Historii Zajezdnia, Panu posłowi Kazimierzowi Michałowi Ujazdowskiemu za ufundowanie wycieczki do Brukseli oraz Pani Marii z Biura Podróży Panorama za ufundowanie wycieczki do Włoch. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg Zapłać.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

w czwartek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

w piątek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godzinie 18.00

  1. Parafialna pielgrzymka do Częstochowy organizowana jest w dniach 8-9 września (sobota- niedziela). Zapisy od dzisiaj u Pana Bogusia w zakrystii.
  2. Wakacyjny porządek Mszy św. obowiązuje od 25 czerwca do 31 sierpnia. Msze św. w niedziele bez zmian. W tygodniu w poniedziałki o godzinie 8.00, we wtorki, środy, czwartki i piątki o 18.00, w soboty o 9.00 i 18.00. Spowiedź święta w okresie wakacyjnym może ulec zmianie, dlatego prosimy o zapoznanie się z planem wywieszonym w gablocie i na konfesjonale.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W NIEDZIELI i W GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy ciekawe artykuły wakacyjne.
  4. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień. Rozpoczynającym wakacje i urlopy udanego wypoczynku. Pamiętajmy o codziennej modlitwie oraz o niedzielnej i świątecznej Eucharystii.