1. Przeżywamy 21 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Za posługę duszpasterską dziękujemy ks. prałatowi Andrzejowi Dziełakowi oraz dk. Wojciechowi Sulimie za wygłoszone Słowo Boże.
  2. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego Józefa Kupnego z dniem 1 września do naszej parafii zostaje skierowany ks. Maciej Paleczny, który dotychczas pracował w parafii św. Elżbiety we Wrocławiu. Przyjmijmy serdecznie nowego księdza wikariusza i jego posługę w parafii otoczmy naszymi modlitwami.
  3. rocznicę poświęcenia naszego kościoła będziemy obchodzić w poniedziałek 27 sierpnia. Na Mszy św. o godzinie 8.00 będziemy modlić się w intencji zamówionej przez Żywy Różaniec za ks. Zygmunta Jaroszka i budowniczych naszego kościoła oraz za osoby, które przez te wszystkie lata dbały i które dbają o naszą świątynię. Na wspólne świętowanie rocznicy poświęcenia naszego kościoła zapraszamy w czwartek 30 sierpnia. Podczas Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II za naszą wspólnotę parafialną. Po Eucharystii zapraszamy na urodzinowy tort.
  4. Wakacyjny porządek Mszy św. obowiązuje do 31 sierpnia. Msze św. w niedziele bez zmian, w tygodniu w poniedziałki o godzinie 8.00, we wtorki, środy, czwartki i piątki o 18.00, w soboty o 9.00 i 18.00. Spowiedź święta w okresie wakacyjnym może ulec zmianie, dlatego prosimy o zapoznanie się z planem wywieszonym w gablocie i na konfesjonale.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

w poniedziałek św. Moniki

we wtorek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

w środę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

1. 22 rocznica konsekracji biskupiej J. Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego przypada w piątek 31 sierpnia. W tym dniu szczególnie modlimy się w intencji naszego Arcybiskupa Seniora.
  2. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w pierwszą sobotę miesiąca na Mszę św. o godzinie 9.00 a po niej na nabożeństwo ku czci NMP Matki Miłosierdzia i zmianę tajemnic różańcowych. Ks. Maciej odwiedzi chorych w ich domach.
  3. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odprawiona zostanie w poniedziałek 3 września o godzinie 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i pracowników oświaty.
  4. Zachęcamy do czytania wakacyjnej prasy katolickiej NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  5. Wszystkim Parafianom i Gościom bezpiecznych powrotów z urlopów, ale także do pracy i szkoły po wypoczynku.