1. Przeżywamy 26 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Adoracyjną dlatego po każdej Mszy św. będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem jedną dziesiątką różańca.
  2. Serdecznie zapraszamy chłopców od 3 klasy szkoły podstawowej wzwyż, którzy chcieliby zostać ministrantami, aby po Mszy św. wraz z Rodzicami zgłosili się do zakrystii do ks. Macieja. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów obędzie się w czwartek 4 października o godzinie 17.00 w kościele.
  3. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się po Mszy św. o godzinie 11.00 w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  4. Kandydatów, którzy przygotowywali się do sakramentu bierzmowania w ubiegłym roku szkolnym oraz młodzież z 3 klas gimnazjum, 8 klas szkoły podstawowej i wszystkich, którzy jeszcze nie przyjęli sakramentu bierzmowania a chcą się przygotowywać do niego w bieżącym roku szkolnym zapraszamy dzisiaj na wieczorną Mszę św. a następnie na spotkanie w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
  5. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy przez cały miesiąc październik. W niedziele o godzinie 17.00, w tygodniu o godzinie 17.30 a później wieczorna Msza św.
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

  w poniedziałek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

  we wtorek Świętych Aniołów Stróżów.

  w czwartek św. Franciszka z Asyżu.

  w piątek św. Wacława, męczennika.

  1. W najbliższym tygodniu rozpoczną się prace związane z rozbudową naszego kościoła. W związku w wylewaniem fundamentów przez ponad miesiąc nieczynne będzie główne wejście do naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy Parafianom, którzy pomogli przy uporządkowaniu terenu wokół kościoła przed rozpoczynającą się rozbudową.
  2. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w środę o godzinie 19.00 w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na wieczorną Eucharystię, w czasie której za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy się modlić o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne. Szczególnie zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich lektorów oraz ministrantów wraz z Rodzicami a następnie na spotkanie w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
  4. Na Litanię do Serca Pana Jezusa zapraszamy w środę po wieczornej Mszy św. Następnie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 20.30.
  5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.00. Ks. Jan w tym dniu odwiedzi chorych w ich domach a ks. Maciej w sobotę.
  6. Msza św. w intencji pielgrzymów do Gidle i na Jasną Górę zostanie odprawiona w piątek 5 października o godzinie 18.00.
  7. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w pierwszą sobotę miesiąca na Mszę św. o godzinie 9.00 a po niej na nabożeństwo ku czci NMP Matki Miłosierdzia i zmianę tajemnic różańcowych.
  8. Dzień Skupienia dla Kobiet Świetne czy święte, czyli rzecz o ciele odbędzie się w naszej parafii w sobotę 6 października. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 9.00 następnie konferencje wygłoszą dr Anna Rambiert- Kwaśniewska, biblistka i adiunkt PWT oraz dr n. med. Marek Gajowy, certyfikowany terapeuta i psycholog kliniczny. Na zakończenie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi. Szczegółowy plan na plakatach przed kościołem oraz na stronie internetowej i facebook’u.
  9. XVII Dzień Papieski będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży.
  10. 39 Piesza Pielgrzymka Wrocławska do św. Jadwigi w Trzebnicy pod hasłem Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego wyrusza w sobotę 13 października sprzed naszego kościoła o 6.00. Serdecznie zachęcamy naszych Parafian do udziału w pielgrzymce, na której będziemy szczególnie modlić się w intencji rozbudowy naszej świątyni. Nasza parafia jak w ubiegłych latach przyłączy się do jednej z grup pielgrzymkowych przy moście Trzebnickim. Pielgrzymka zakończy się Mszą św. o godzinie 16.30 przy Bazylice Trzebickiej. Powrót możliwy jest autobusami lub szynobusem. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy o pielgrzymce papieża Franciszka na Litwę. W NIEDZIELI tematem numeru jest Synod Biskupów pod hasłem Młodzież, wiara i rozeznanie powołania.
  12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę oraz cały nadchodzący tydzień. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia.