1. Przeżywamy 28 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Dzisiaj przypada XVIII Dzień Papieski Promieniowanie ojcostwa. Po Mszach św. przed kościołem będą zbierane do puszek fundusze na stypendia dla zdolnej młodzieży.
 2. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne będą mogły wziąć dzisiaj przed kościołem po każdej Eucharystii od przedstawicieli Rady Parafialnej. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą w całości przeznaczone na rozbudowę naszego kościoła.
 3. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy przez cały miesiąc październik. W niedziele o godzinie 17.00; w tygodniu o godzinie 17.30 a później wieczorna Msza św.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

w poniedziałek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

we wtorek uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej. Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00

w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

w czwartek św. Łukasza Ewangelisty

w piątek wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W tym dniu na Mszach św. będziemy modlić się za jego szczególnym wstawiennictwem w intencji naszej Ojczyzny. Po każdej Eucharystii będzie możliwość ucałowania relikwii błogosławionego męczennika.

 1. Kartki wypominkowe za zmarłych można pobrać przy wejściu do kościoła. Wypisane kartki z imionami naszych najbliższych prosimy wrzucać w kopercie z nazwą ulicy na tacę, składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Plan modlitwy wypominkowej wywieszony jest w gablocie przed kościołem
 2. Na próby chóru parafialnego zapraszamy w środy o godzinie 19.00 do salki ks. Aleksandra Zienkiewicza.
 3. Krąg Biblijny ma spotkanie w środę o godzinie 19.00 w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
 4. Trwają prace budowlane na terenie naszego kościoła. Przez naszego Parafianina Pana Krzysztofa Szczypka została wykonana makieta rozbudowy naszej świątyni, którą można zobaczyć wychodząc z kościoła po Mszach św.
 5. Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Henryk Gulbinowicz będzie obchodził w środę 17 października 95 urodziny. Prosimy o modlitwę w Jego intencji. W czwartek 18 października w Hali Stulecia odbędzie się Koncert Jubileuszowy, na który można odebrać w zakrystii zaproszenie. Msza św. w intencji Księdza Kardynała będzie odprawiona 10 listopada w Archikatedrze Wrocławskiej.
 6. Spotkanie Parafialnego Koła Caritas odbędzie się w piątek 19 października po wieczornej Mszy św. w salce ks. Zygmunta Jaroszka. W sobotę 20 października zapraszamy członków na pielgrzymkę Caritas Archidiecezji Wrocławskiej do Trzebnicy. Wyjazd sprzed kościoła św. Marcina o godzinie 9.00, koszt 10 zł.
 7. Sakrament bierzmowania w tym roku w naszej parafii jest zaplanowany na 23 października. Szafarzem bierzmowania będzie Bp Jacek Kiciński.
 8. Zapraszamy na rekolekcje dla rodziców zbuntowanych nastolatków pt. Bunt na pokładzie 27 października w Zespole Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu przy ulicy Świętokrzyskiej 45-55. Rekolekcje poprowadzi Wspólnota Mocni w Duchu z Łodzi. Więcej informacji na plakacie przed kościołem i na stronie www.buntnapokladzie.wroclaw.pl. Zgłoszenia do 23 października przez formularz na stronie internetowej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w GOŚCIU NIEDZIELNYM i w NIEDZIELI głównym tematem jest pontyfikat Świętego Jana Pawła II w 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.
 10. Wszystkich Parafian i Gości zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w miesiącu październiku. Życzymy błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień.