1. Przeżywamy 29 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Dzisiaj modlimy się w Niedzielę Misyjną za misjonarzy głoszących Ewangelię. Pamiętajmy też, że każdy z nas powinien być misjonarzem w swoim środowisku. Za posługę duszpasterską dziękujemy dk. Jakubowi Sadzyńskiemu. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym w całości są przeznaczone na rozbudowę naszego kościoła. W dniu dzisiejszym w całej Polsce przeprowadza się liczenie obecności wiernych na Mszach św. i przystępujących do Komunii św.
  2. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy w niedziele o godzinie 17.00; w tygodniu o godzinie 17.30 a później wieczorna Msza św.
  3. Dzisiaj odbywają się wybory samorządowe. Pamiętajmy o naszej chrześcijańskiej odpowiedzialności za Ojczyznę i modlitwie za nią.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w poniedziałek św. Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji pontyfikatu Papieża- Polaka.
  5. Kartki wypominkowe za zmarłych można pobrać przy wejściu do kościoła. Wypisane kartki z imionami naszych najbliższych prosimy wrzucać w kopercie z nazwą ulicy na tacę, składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Plan modlitwy wypominkowej wywieszony jest w gablocie przed kościołem na stronie internetowej i facebook’u.
  6. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. W miesiącu listopadzie szczególnie pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych, za których możemy ofiarować Msze św. Msze św. zbiorowe będą odprawiane: 1 listopada o godzinie 18.00 za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz w Dzień Zaduszny 2 listopada dodatkowa Eucharystia o godzinie 19.30.
  7. Sakramentu bierzmowania w naszej parafii we wtorek 23 października udzieli Bp Jacek Kiciński. Uroczystość rozpocznie się nabożeństwem różańcowym o godzinie 17.30. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania.
  8. Msza św. w intencji pielgrzymów do Lourdes zostanie odprawiona w środę 24 października o godzinie 18.00. Zapraszamy pielgrzymów na modlitwę dziękczynną.
  9. Parafialny Zespół Caritas od najbliższego czwartku będzie pełnił dyżur raz w miesiącu w IV czwartek miesiąca. Zapraszamy od godziny 17.00 do 18.00 do salki ks. Zygmunta Jaroszka. W tym czasie będzie można porozmawiać z przedstawicielem Caritas o pomocy osobom potrzebującym wsparcia z naszej parafii.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy o godnym przyjmowaniu Komunii św. W NIEDZIELI znajdziemy artykuł z naszej parafialnej pielgrzymki do Lourdes. Po Mszach św. przed kościołem dk. Jakub będzie rozprowadzał seminaryjne czasopismo VOX NOSTRA.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Miłosierdzia na cały nadchodzący tydzień. Najserdeczniejsze życzenia składamy wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny czy ważne dla siebie uroczystości.