1. Przeżywamy 32 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za odzyskaną przed 100 laty Niepodległość i modlimy się za Polskę. Msza św. o godzinie 12.30 będzie odprawiona w intencji naszej Ojczyzny i przed każdą Eucharystią będziemy śpiewać hymn. Rozdawane też będą biało- czerwone okolicznościowe kotyliony.
  2. Z okazji Święta Niepodległości schola z parafii Bożego Ciała we Wrocławiu będzie prowadzić śpiew na Mszy św. o godzinie 18.00. Następnie zapraszamy na koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
  3. Uroczystości odpustowe ku czci NMP Matki Miłosierdzia, Patronki naszej parafii będziemy obchodzić w tym roku w ramach triduum, które rozpocznie się w piątek 16 listopada. Serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w Triduum Odpustowym prowadzonym przez ks. Prałata Andrzeja Dziełaka. Suma Odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę 18 listopada o godzinie 12.30 z udziałem Orkiestry Dętej. Plan zamieszczony jest w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej i na facebook’u.
  4. Trwa nowenna przed uroczystością NMP Matki Miłosierdzia, która odmawiana jest po każdej Mszy św. aż do odpustu parafialnego.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    • w poniedziałek św. Jozafata, biskupa i męczennika
    • we wtorek Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
    • w piątek rocznicę poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej
    • w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  6. Modlitwa różańcowa w intencji naszej parafii odmawiana jest w poniedziałki, piątki i soboty pół godziny przed poranną Mszą św., a we wtorki, środy i czwartki pół godziny przed wieczorną Eucharystią.
  7. Lektorów i ministrantów wraz z Rodzicami zapraszamy na comiesięczną Mszę św. we wtorek 13 listopada o godzinie 18.00 i na spotkanie po Eucharystii w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
  8. Akcja Katolicka ma swoje spotkanie w czwartek 15 listopada o godzinie 19.00 w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
  9. Porządki w świątyni i na terenie przy kościele przed odpustem parafialnym zaplanowane są na najbliższą sobotę 17 listopada. Zapraszamy Parafian na godzinę 10.00, jeżeli to jest możliwe z grabiami do liści. Zadbajmy przed najważniejszą uroczystością dla naszej wspólnoty parafialnej o czystość i porządek.
  10. Serdecznie zapraszamy na Koncert Pieśni Patriotycznych i Maryjnych w niedzielę 18 listopada o godzinie 16.30 w wykonaniu ks. Jacka Tomaszewskiego, naszego byłego wikariusza a obecnie proboszcza w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czeszowie.
  11. Trwa rozbudowa naszego kościoła, kończymy wylewanie fundamentów. Roznoszone są listy przez przedstawicieli naszej parafii. W najbliższym czasie przedstawimy rozliczenie z wykonanych prac. Wszystkim wspierającym to dzieło modlitwami i ofiarami składamy serdeczne Bóg zapłać.
  12. Intencje mszalne, można zamawiać po każdej Eucharystii w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Zachęcamy do wcześniejszego rezerwowania Mszy św. za swoich bliskich żyjących lub zmarłych. Przygotowana jest już księga intencji na 2019 rok.
  13. Nowa strona internetowa naszej parafii od dzisiaj działa pod adresem www.parafiamm.wroclaw.pl. Serdecznie zachęcamy do odwiedzania nowej odsłony naszej strony. Nowy adres zamieszczony jest w gablocie przed kościołem.
  14. Podczas zbiórki do puszek na Fundusz Stypendialny zostało zebrane 1431,20zł. W ostatnią niedzielę na rzecz prześladowanych chrześcijan zebrano do puszek 1322,60zł. Bóg zapłać
  15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy o jednoczącej roli Kościoła w historii Polski. W NIEDZIELI znajdziemy wywiad z Prezydentem Polski Andrzejem Dudą w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Jest również czasopismo dla dzieci TĘCZA.
  16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz radosnego świętowania 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.