1. Przeżywamy 33 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. W naszej parafialnej wspólnocie obchodzimy uroczystości odpustowe ku czci NMP Matki Miłosierdzia naszej Patronki. O godzinie 12.30 zostanie odprawiona uroczysta Suma odpustowa. Dziękujemy ks. Prałatowi Andrzejowi Dziełakowi za poprowadzenie Triduum Odpustowego i wygłoszone Słowo Boże.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania do uroczystości odpustowych w naszej parafii oraz za posprzątanie świątyni i terenu wokół kościoła.
  3. Zapraszamy na Koncert Pieśni Patriotycznych i Maryjnych Jacka Tomaszewskiego naszego byłego wikariusza, który odbędzie się dzisiaj w naszym kościele o godzinie 16.30.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    • we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
    • w środę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Pannie. O godzinie 18.00 Msza św. w intencji Róży Ofiarowania NMP a następnie spotkanie członków grupy w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
    • w czwartek św. Cecylii, dziewicy i męczenniczki
  5. Zakończył się I etap rozbudowy naszego kościoła. Zostały wylane fundamenty. Kolejny etap będzie realizowany na wiosnę w zależności od naszych możliwości finansowych. W ostatnim tygodniu przedstawiciele naszej parafii roznieśli listy a w najbliższym czasie przedstawimy rozliczenie z wykonanych prac. Wszystkim wspierającym to dzieło modlitwami i ofiarami składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Parafialny Zespół Caritas będzie pełnił w czwartek comiesięczny dyżur w salce
    Zygmunta Jaroszka od godziny 17.00 do 18.00. W tym czasie będzie można porozmawiać z przedstawicielem Caritas o pomocy osobom potrzebującym wsparcia z naszej parafii.
  7. Dzień Otwarty Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w przyszłą niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (25 listopada). Po Mszy św. o godzinie 12.30 odprawionej w intencji Akcji Katolickiej zapraszamy do salki ks. Aleksandra Zienkiewicza na spotkanie z członkami tych grup oraz na prezentację ich działalności. Dzisiaj po Mszach św. rozdawane są ulotki informacyjne.
  8. Intencje mszalne, można zamawiać po każdej Eucharystii w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Zachęcamy do wcześniejszego rezerwowania Mszy św. za swoich bliskich żyjących lub zmarłych. Przygotowana jest już księga intencji na 2019 rok.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w NIEDZIELI przeczytamy artykuł o limanowskim Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w 100. rocznicę poświęcenia kościoła. Jest dostępny również GOŚĆ NIEDZIELNY.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki naszej Patronki Matki Bożej Miłosierdzia. Składamy serdeczne życzenia wszystkim obchodzącym
    w najbliższym czasie imieniny, urodziny czy jubileusze.