1. Przeżywamy I NIEDZIELĘ ADWENTU. Rozpoczynamy radosny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Na Mszach św. błogosławione są opłatki, które można nabyć przy wejściu do kościoła po każdej Eucharystii. Zadbajmy, aby na naszym wigilijnym stole znalazł się poświęcony opłatek. Tradycyjnie zbierane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii.
  2. Parafialny Zespół Caritas przed Świętami Bożego Narodzenia organizuje akcję pomocy osobom potrzebującym z naszej parafii. Na choince w kościele zawieszone są papierowe bombki z informacją, jakiej konkretnej pomocy możemy udzielić. Bombki należy wziąć ze sobą a zakupione produkty przynieść w przyszłą niedzielę. Przed świętami paczki zostaną przekazane osobom potrzebującym. Zachęcamy do zaangażowania się w tę akcję charytatywną.
  3. Ministranci po każdej Mszy św. rozprowadzają przed kościołem własnoręcznie przygotowane z rodzicami lampiony Dochód zostanie przeznaczony na fundusz ministrancki.
  4. Otwarte spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się o godzinie 15.30 w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza. Zapraszamy członków Rady Parafialnej oraz wszystkich chętnych Parafian. Na spotkaniu będą omawiane sprawy związane z rozbudową kościoła oraz przedstawione zostanie sprawozdanie z wykonanych dotychczas prac.
  5. Roraty przez cały Adwent będą w naszej parafii odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, w soboty o godzinie 9.00. Dodatkowo w każdą środę Msze św. roratnie będą o godzinie 6.15. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 8.00.
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

w poniedziałek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
w piątek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
w sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 9.00 i 18.00. Zapraszamy wszystkich na Godzinę Łaski do naszego kościoła. Od godziny 12.00 do 13.00 będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem.

1. Lektorów i ministrantów wraz z Rodzicami zapraszamy na comiesięczną Mszę św. we wtorek 4 grudnia o godzinie 18.00 i na spotkanie po Eucharystii w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
  2. Święty Mikołaj, patron dobroci zawita do naszego kościoła 5 grudnia w wigilię liturgicznego wspomnienia. Zapraszamy dzieci na Roraty na godzinę 18.00. Po Eucharystii Święty Mikołaj rozda paczki dzieciom. Dziękujemy Radzie Osiedla Karłowice-Różanka, która ufundowała paczki dla najmłodszych oraz Akcji Katolickiej i wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcję.
  3. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.00. W tym dniu ks. Jan odwiedzi chorych w ich domach.
  4. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w piątek 7 grudnia o godzinie 19.00 w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
  5. Kolejni chłopcy zostaną włączeni do grona kandydatów na ministrantów w niedzielę 9 grudnia na Mszy św. o godzinie 11.00. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  6. Intencje mszalne, można zamawiać po każdej Eucharystii w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Przygotowana jest już księga intencji na 2019 rok.
  7. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii w tym roku odbędą się od 13 do 16 grudnia. Szczegółowy plan zamieszczony jest w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej i na facebook’u.
  8. Parafialna pielgrzymka do Gwadelupy w Meksyku planowana jest w dniach 3-12 grudnia 2019r. Informacje i zapisy u Pana Bogusia w zakrystii.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY wprowadzą nas
    w przeżywanie kolejnego Adwentu w naszym życiu. Jest również wrocławskie czasopismo NOWE ŻYCIE.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania adwentowego czasu oczekiwania na przyjście Pana.