1. Przeżywamy IV NIEDZIELĘ ADWENTU kończącą czas przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas a szczególnie za Rekolekcje Adwentowe.
  2. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są rozprowadzane są jeszcze dzisiaj po Mszy św. przed kościołem. Świece te zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne dla dzieci, które otrzymają pomoc w wyżywieniu, edukacji i wypoczynku.
  3. Wrocławska Caritas prosi o podzielenie się wypiekami z najuboższymi w ramach akcji „Upiecz dobro na święta”. Pokrojone ciasta można dostarczyć na wrocławski Rynek w dniu wigilii, 24 grudnia od samego rana do godziny 11.00.
  4. W Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego Msze św. Pasterskie o godzinie 21.00 i 24.00 z udziałem chóru parafialnego. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszamy na poranną Eucharystię o godzinie 8.00 i modlitwę różańcową w intencji parafii o godzinie 7.30. Po Pasterkach i po Mszach św. w pierwszy dzień świąt osoby chętne będą mogły przełamać się opłatkiem z duszpasterzami. Podczas wieczerzy wigilijnej, którą będziemy spożywali w gronie najbliższych pamiętajmy o: odczytaniu fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza, wspólnej modlitwie, przełamaniu się opłatkiem, składaniu życzeń i śpiewaniu pięknych, tradycyjnych kolęd.
  5. W pierwszy i drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. niedzielny. Taca w drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego przeznaczona jest na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

w środę      liturgiczne wspomnienie św. Szczepana, Pierwszego Męczennika

w czwartek św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy św. będzie poświęcone wino i zgodnie z tradycją podane wiernym do picia

w piątek     Świętych Młodzianków, Męczenników

1. Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się w środę 2 stycznia i potrwa do niedzieli 20 stycznia. Plan kolędy zamieszczony jest w gablocie przed kościołem, na STRONIE INTERNETOWEJ i na facebook’u.
  2. Parafialna pielgrzymka do Gwadelupy w Meksyku planowana jest w dniach 3-14 grudnia 2019r. Informacje i zapisy u Pana Bogusia w zakrystii.
  3. Zachęcamy do świątecznej lektury prasy katolickiej.
  4. Wszystkim Parafianom i Gościom w ostatnią Niedzielę Adwentu życzymy błogosławieństwa Bożego na Dzień Pański i na ostatnie godziny przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.