1. Przeżywamy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Parafianom i miłym Gościom życzymy aby Święta Bożego Narodzenia upłynęły w atmosferze miłości, radości
  i życzliwości wśród Rodziny i Najbliższych. Niech Nowonarodzony Chrystus oświeca drogi codziennego życia, obdarza błogosławieństwem, pokojem, wiarą, nadzieją
  i miłością a Patronka naszej parafii Matka Miłosierdzia niech ma wszystkich w swojej opiece.
 2. Dziękujemy osobom odpowiedzialnym za rozprowadzenie opłatków i świec wigilijnych a szczególnie organizatorowi tej akcji Panu Bogusiowi. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie akcji charytatywnej i rozprowadzenie paczek, które trafiły na stoły świąteczne najuboższych naszych Parafian. Dziękujemy ks. Maciejowi i o. Adamowi za posługę w konfesjonale, przygotowanie szopki oraz z ponad 20-osobową grupą Parafian za ubranie choinek i dekorację świątyni; Panu Wiesławowi za posługę w zakrystii; Panu Janowi organiście za prowadzenie śpiewu i wraz z Panią Agnieszką chóru; za zaangażowanie w Roraty dziecięce Pani Gosi i Pani Iwonie; Pani Marii za zadbanie o świąteczny stół na plebanii; Pani Eli, Pani Wiesi i Pani Karolinie za porządki w kościele i przystrojenie świątyni. Wszystkim wymienionym i niewymienionym serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym wspólnotom, grupom i stowarzyszeniom istniejącym w naszej parafii za współpracę i pomnażanie dobra.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na rozbudowę naszej świątyni. Staramy się aby pisemne podziękowania na bieżąco trafiały do naszych ofiarodawców. Bóg zapłać. W tym roku otrzymaliśmy zgodę na rozbudowę z Urzędu Miejskiego Wrocławia i w październiku wylaliśmy fundamenty. Rozpoczęcie kolejnego etapu zaplanowane jest na wiosnę. Wszystkim osobom zaangażowanym w te prace serdecznie dziękujemy.
 5. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. niedzielny. Taca
  w tym dniu tradycyjnie przeznaczona jest na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
 6. W zbliżającym się 2019 roku będziemy przeżywali 30. rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Będziemy chcieli ten czas przeżyć w szczególny sposób. Wśród wielu planowanych wydarzeń, o których będziemy systematycznie informować jednym
  z najważniejszych będą Misje Święte. Przeżywamy je co kilkanaście lat. W przyszłym roku odbędą się od 17 do 24 marca. Będzie je prowadził charyzmatyczny kapłan
  i proboszcz parafii w Ząbkowicach Śląskich ks. Krzysztof Herbut. Polecamy Jubileusz naszej wspólnoty i Misje Święte modlitwie naszych Parafian.