1. Przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na Mszach św. będzie błogosławiona kreda i kadzidło, które po Eucharystii będzie można wziąć ze sobą do domu. W naszej parafialnej wspólnocie witamy ks. Witalija Cybulskiego, proboszcza parafii Wsielub koło Nowogródka na Białorusi. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i pomoc w posłudze duszpasterskiej.
 2. Wspólne śpiewanie kolęd dzisiaj 15 minut przed każdą Mszą św. Na Mszy św. o godzinie 18.00 śpiew będzie prowadzić schola z parafii Bożego Ciała, a po Eucharystii zapraszamy do wspólnego kolędowania. Ostatnią w tym roku szansą na kolędowanie będzie koncert ks. Jacka Tomaszewskiego wraz z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 14 w stylu góralskim w niedzielę 20 stycznia o godz. 19.00.
 3. Na Modlitwę Uwielbienia zapraszamy we wtorek 8 stycznia na godz. 18.40. W tym dniu będzie dodatkowo odprawiona Eucharystia o godzinie 18.00. Wspólne uwielbianie przed Najświętszym Sakramentem zakończy się błogosławieństwem i modlitwą wstawienniczą.
 4. Na Spotkanie Kręgu Biblijnego zapraszamy w środę o godzinie 19.00 do salki ks. Zygmunta Jaroszka.
 5. Spotkanie redakcji czasopisma parafialnego U Pani Ostrobramskiej odbędzie się w czwartek10 stycznia o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy także nowe osoby, które chciałyby się włączyć w tworzenie naszej gazetki.
 6. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Będziemy mieli okazję do wspólnej modlitwy
  i rozmowy z Kapłanem. Ministranci lub harcerki przed przybyciem księdza będą dzwonić do drzwi i informować o nadejściu Kapłana. Od poniedziałku do piątku kolęda będzie rozpoczynać się od godziny 16.30, natomiast w soboty i niedzielę od godziny 15.00. Msze św. w tygodniu w czasie wizyty duszpasterskiej będą odprawiane o godzinie 8.00 i 15.00, we wtorek o 8.00, 15.00 i 18.00 w soboty o 9.00 i 18.00. W tym roku w wizycie duszpasterskiej księżom pracującym w naszej parafii pomaga misjonarz o. Adam Gut ze zgromadzenia werbistów. W najbliższym tygodniu w wizycie duszpasterskiej będzie pomagał ks. Witalij Cybulski. Kolęda odbywać się będzie według następującego planu. PLAN KOLĘDY 2019
 7. Msza św. w intencji osób zaangażowanych i sponsorów Festynu Parafialnego, który odbył się 17 czerwca 2018 roku zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 13 stycznia o godzinie 18.00. Śpiew podczas Eucharystii będzie prowadzić chór parafialny oraz schola dziecięca. Następnie zapraszamy na spotkanie w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
 8. Kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę 13 stycznia na Mszę św. na godz. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.
 9. Na opłatek Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy lektorów, ministrantów i ich rodziców
  w przyszłą niedzielę 13 stycznia na godz. 16.00 do salki ks. Aleksandra Zienkiewicza.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na Świętowanie Uroczystości Objawienia Pańskiego i cały nadchodzący tydzień oraz opieki Matki Bożej Miłosierdzia.
 11. Z naszej parafialnej wspólnoty w ostatnim czasie do wieczności odeszli: † Halina Liszewska (lat 82); Janusz Preski (lat 90); Bronisława Kuź (lat 89); Marian Jurkiewicz (lat 89) – pogrzeb we wtorek; Mieczysława Szymańska (lat 88) za którą będziemy modlili się w Mszy św. pogrzebowej jutro w naszej świątyni parafialnej o godz. 10.30. Polećmy zmarłych Parafian oraz naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…