1. Przeżywamy 2 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Za posługę słowa i pomoc duszpasterską dziękujemy o. dr. Maciejowi Małydze wraz z grupą alumnów naszego Seminarium.
 2. Skauci Europy ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza będą uczestniczyli dzisiaj we Mszy św. o godzinie 11.00. Dzieci i młodzież chętne do włączenia się do formacji harcerskiej będą mogły uzyskać bliższe informacje o działalności Skautów Europy po Eucharystii w kościele.
 3. Dzisiaj kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W ostatni dzień kolęda rozpocznie się o godzinie 15.00. Osoby, które z różnych powodów nie mogły przyjąć Kapłana w ustalonym terminie mogą jeszcze w zakrystii po Mszach św. zgłosić chęć przyjęcia Księdza. Serdecznie dziękujemy za pomoc w wizycie duszpasterskiej o. Adamowi Gutowi oraz ks. Witalijowi Cybulskiemu. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów w naszych domach. Za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na rozbudowę kościoła, Seminarium Duchowne i dzieła Archidiecezji Wrocławskiej Bóg zapłać.
 4. Ostatniego już koncertu kolęd w tym roku w naszej parafii będziemy mogli wysłuchać
  dzisiaj po Mszy św. o godzinie 18.00. Wraz z ks. Jackiem Tomaszewskim młodzież z Zespołu Szkół nr XIV będzie śpiewać kolędy na góralską nutę. Serdecznie zapraszamy.
 5. Jutro Dzień Babci a Dzień Dziadka będziemy obchodzić we wtorek. Pamiętajmy o tak bliskich nam osobach w modlitwie.
 6. Światowe Dni Młodzieży w Panamie będą się odbywać w dniach od 22 do 27 stycznia.
  W modlitwach polecajmy Papieża i młodych reprezentujących wszystkie Kościoły lokalne.
 7. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

w poniedziałek św. Agnieszki, dziewicy i męczenniczki

w czwartek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła oraz patrona pracowników mediów – otoczmy modlitwą dziennikarzy.

w piątek Nawrócenie św. Pawła, Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

w sobotę Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

 1. Parafialny Zespół Caritas będzie pełnił comiesięczny dyżur w salce ks. Zygmunta Jaroszka
  w czwartek 27 stycznia od godziny 17.00 do 18.00. W tym czasie będzie można porozmawiać z przedstawicielem Caritas o pomocy osobom potrzebującym wsparcia z naszej parafii. Można też zgłosić osoby starsze i chore do przywiezienia na Światowy Dzień Chorego 10 lutego.
 2. Ośrodek Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizuje letni wypoczynek dla seniorów w Łebie. Bliższe informacje u przedstawicieli Parafialnego Zespołu Caritas po każdej Eucharystii przed kościołem lub bezpośrednio w Centralnym Ośrodku Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przy Katedralnej 7 od poniedziałku do piątku od godziny 9.00 do 15.00 u s. Marii Rzeżacz i w czasie dyżuru Parafialnego Zespołu Caritas.
 3. IV Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne pt. Ochrzczeni i Rozpaleni, czyli zawsze młodzi! odbędą się w dniach 26-27 stycznia (sobota-niedziela) w sali audytoryjnej Hali Stulecia. Poprowadzą je o. Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu z Brazylii. Zapisy i więcej informacji na www.karmelicibosi.pl oraz www.karmelicibosipowolania.pl
 4. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień. Przeżywającym urodziny, imieniny czy inne uroczystości składamy najserdeczniejsze życzenia.