1. Przeżywamy V NIEDZIELĘ Wielkiego Postu. Za posługę duszpasterską dziękujemy alumnom naszego Seminarium Duchownego.
2. Parafialny Zespół Caritas po każdej Eucharystii rozprowadza przed kościołem Wielkanocne paschaliki, baranki i kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczone na cele charytatywne.
3. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne będą mogły wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej po każdej Mszy św. przed kościołem. W przyszłą niedzielę 14 kwietnia ofiary składane na tacę będą w całości przeznaczone na rozbudowę naszego kościoła.
4. Ofiarę na dekorację Wielkanocną i kwiaty do Bożego Grobu można złożyć po każdej Eucharystii do puszki przed kościołem.
5. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godzinie 17.00, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godzinie 8.00 i 18.00. W piątki zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu po porannej Drodze Krzyżowej do godziny 11.00 oraz po wieczornej do 21.00. Podczas adoracji będzie też okazja do spowiedzi.
6. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym podczas Wielkiego Postu są odprawiane w niedzielę o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.
7. Zapraszamy dzieci i młodzież od 5 klasy wzwyż do wzięcia udziału w obsadzie spektaklu, przygotowywanego na 19 maja z okazji 30 lecia naszej parafii. Na spektakl chcemy zaprosić szczególnie Mamy, a będzie o Maryi i macierzyństwie. Próby poprowadzi aktorka Teatru Sztampa. Zapraszamy na środę od 16.00 do 18.00 w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza. Informacje również na plakacie.
8. Lektorów, ministrantów oraz kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek 9 kwietnia na Mszę św. o godzinie 18.00 a następnie na spotkanie w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
9. Na spotkanie osób czytających Słowo Boże w czasie Liturgii oraz tych, którzy chcą zaangażować się w czytanie Męki Pańskiej i śpiew psalmów w Niedzielę Palmową oraz podczas Triduum Sacrum zapraszamy w najbliższy piątek po ostatniej Drodze Krzyżowej w zakrystii.
10. Palmy Wielkanocne będzie można nabyć w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą św. przed kościołem. Złożone ofiary będą przeznaczone na rozbudowę kościoła.
11. Niedziela Młodych pod hasłem Oto Ja odbędzie się w przyszłą niedzielę na Ostrowie Tumskim. Jest to kolejne spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży. Zbiórka dla młodych ludzi, którzy chcą wziąć udział w spotkaniu w przyszłą niedzielę 14 kwietnia o godzinie 13:40 przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.
12. Na koncert Ewangelizacyjny Mai i Krzysztofa Sowińskich ze wspólnoty Głos na Pustyni ze Skierniewic zapraszamy w Niedzielę Bożego Miłosierdzia 28 kwietnia do naszego kościoła. Rozpoczęcie o godzinie 15.00 śpiewaną Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie koncert a na zakończenie Agapa. Serdecznie zachęcamy do wspólnego i radosnego uwielbiania Boga w ten szczególny dzień.
13. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. We wrocławskim dodatku NIEDZIELI o Palmach Wielkanocnych po Dolnośląsku. W GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy o relacjach wnuków z dziadkami oraz czego mogą się od siebie wzajemnie uczyć. Jest także nowy numer papieskiego czasopisma L’Oservatore Romano.
14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę oraz kolejny tydzień Wielkiego Postu. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia.
15. Z naszej Parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: † Irena Adamowicz (74 lata), † Wojciech Lipczyński (49 lat), † Bronisława Dereń (89 lat), † Wanda Jarczyńska (63 lata), Polećmy zmarłych Parafian oraz naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…