1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Na każdej Mszy św. święcimy pamiątkowe obrazki z Misji Świętych z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. Niech one przypominają nam o tym szczególnym czasie dla nas i naszej parafii.
  2. W ramach obchodów Jubileuszu 30-lecia naszej parafii zapraszamy o godzinie 15.00 na koncert uwielbieniowy Mai i Krzysztofa Sowińskich. Rozpoczęcie śpiewaną Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie koncert oraz wspólna agapa w salce. Serdecznie zachęcamy do wspólnego i radosnego uwielbiania Boga w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.
  3. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci obchodzących w tym roku rocznicę I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godzinie 11.00 w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza. Dzieci w tym czasie mają spotkanie w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

w poniedziałek św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy

we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00

w piątek 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o godzinie 17.15. Po każdej Mszy św. nabożeństwo z wystawionym Najświętszym Sakramentem i Litanią Loretańską z modlitwą za naszą Ojczyznę. Wyjątkowo ze względu na uroczystość nie będzie adoracji po porannej i wieczornej Mszy św.

  1. Nabożeństwa majowe od najbliższej środy (z wyjątkiem piątku) w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o 17.15.
  2. Wyjazd na parafialną pielgrzymkę do Krakowa, Łagiewnik, Dębna, Zakopanego, Ludźmierza, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic zaplanowany jest w środę 1 maja o godzinie 6.00 sprzed naszego kościoła.
  3. W pierwszy piątek miesiąca 3 maja zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty
    i pojednania na każdej Mszy św. W miesiącu maju księża nie będą odwiedzali chorych w ich domach, ponieważ byli z taką posługą przed Świętami Wielkanocnymi.
  4. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu (4 maja). Rozpoczęcie o godzinie 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz nabożeństwo ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i rozważanie fatimskie. Plan nabożeństwa oraz warunki jakie należy spełnić są wywieszone w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W NIEDZIELI tematem numeru jest Boże Miłosierdzie w uroczystość ustanowioną w Jubileuszowym 2000r. przez św. Jana Pawła II. W GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy o pożarze w Katedrze Notre Dame w Paryżu, który zniszczył jedną z najpiękniejszych świątyń na świecie.