1. Przeżywamy 12 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Podczas Mszy św. o godzinie 12.30 będziemy modlić się w intencji ks. Jana z okazji jego imienin.
 2. Z inicjatywy młodych rodziców z naszej parafii dzisiaj po Mszach św. będą zbierane podpisy w ramach akcji: „Rodzice chronią dzieci – stop pedofilii”.
 3. Dzisiaj przeżywamy 7. rocznicę śmierci ks. Zygmunta. Zachęcamy do modlitwy za naszego duszpasterza i budowniczego kościoła. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 w jego intencji.
 4. Na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy w tygodniu po wieczornej Mszy św. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.15.
 5. W Oktawie Bożego Ciała od poniedziałku do czwartku zapraszamy Parafian, dziewczynki sypiące kwiatki oraz chłopców pierwszokomunijnych i rocznicowych po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie na procesję wokół kościoła. W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała będą błogosławione wianki.
 6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, Głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej. Msze św. godzinie 8.00 i 18.00.

w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godzinie 18.00.

w sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godzinie 9.00 i 18.00. W tym dniu zbierana taca jest przeznaczona na utrzymanie Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie.

 1. Wakacyjny porządek Mszy św. będzie obowiązywał od 25 czerwca do 31 sierpnia. W niedziele Msze św. o godzinie 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00, nie będzie Mszy św. o 12.30. W tygodniu Eucharystia w poniedziałki o godzinie 8.00, we wtorki, środy, czwartki i piątki o 18.00, w soboty o 9.00 i 18.00. Spowiedź święta w okresie wakacyjnym w niedzielę oraz w tygodniu przed Mszą św.
 2. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko w czwartki od godziny 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach np. pogrzeb można przyjść w tygodniu po Mszach św.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w okresie wakacji w piątki tylko po wieczornej Mszy św. do godziny 21.00. W tym dniu ks. Maciej odwiedzi chorych w ich domach.
 4. Zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny będzie można przynosić w dniach 24-25 czerwca (poniedziałek-wtorek) w godzinach 17.00-20.00 na parking przy garażu na terenie naszego kościoła. W tym roku przychody z akcji wspomogą zakup kolejnych nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 5. Kolejny etap rozbudowy naszej świątyni rozpocznie się 1 lipca a jego zakończenie planowane jest przed odpustem parafialnym. Dlatego w tym czasie wyłączone z użytku będzie główne wejście do kościoła. Dziękujemy za wyrozumiałość i życzliwość dla podjętego dzieła.
 6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w piątek 28 czerwca o godzinie 17.00 w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
 7. Papieski Wydział Teologiczny prowadzi rekrutację na studia na kierunkach teologia i pedagogika oraz studia podyplomowe dające uprawnienia do wykonywania zawodu nauczycieli religii jako drugiego przedmiotu, do prowadzenia zajęć wychowania do życia w rodzinie, etyki oraz prowadzenia psychoterapii. Więcej informacji na stronie internetowej pwt.wroc.pl
 8. W imieniu Rady Osiedla Karłowice-Różanka serdecznie zapraszam w niedzielę 23 czerwca o godz. 15:00 na wały nad Odrą od strony ul. Zawalnej na piknik rodzinny „Wianki 2019” organizowany jako impreza towarzysząca Zawodom Wędkarskim o Puchar Prezydenta Wrocławia. W programie: animacje dla dzieci, dmuchańce, rodzinne konkursy z nagrodami, fotobudka, warsztaty: pierwszej pomocy, samoobrony i spacer w alkogoglach, gra rodzinna „Szlakiem kwiatu paproci”, ok. 20:30 tradycyjne puszczanie wianków na Odrze.
 1. Parafialna pielgrzymka do Częstochowy organizowana jest w dniach 27-28 lipca (sobota-niedziela). Szczegóły na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.
 2. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: W NIEDZIELI znajdziemy artykuł o roli ojca, który jest dla dziecka autorytetem, ale też kolegą do zabawy. Jest także nowy numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień. Rozpoczynającym wakacje i urlopy udanego wypoczynku. Pamiętajmy o codziennej modlitwie oraz o niedzielnej i świątecznej Eucharystii.