1. Przeżywamy 16 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. W związku z przypadającym w najbliższym tygodniu wspomnieniem św. Krzysztofa – Patrona kierowców dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Przy wyjściu z kościoła lub przy swoim pojeździe można złożyć ofiarę w ramach akcji 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla polskich misjonarzy.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
  w poniedziałek św. Marii Magdaleny
  we wtorek św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
  w czwartek św. Jakuba, Apostoła.
 1. Wakacyjny porządek Mszy św. obowiązuje do 31 sierpnia. W niedziele Msze św. o godzinie 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00, nie ma Mszy św. o 12.30. W tygodniu, w poniedziałki o godzinie 8.00, we wtorki, środy, czwartki i piątki o 18.00, w soboty o 9.00 i 18.00.
 2. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna tylko w czwartki od godziny 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach np. pogrzeb można przyjść w tygodniu po Mszach św. lub umówić się telefonicznie.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św. do godziny 21.00.
 4. Parafialna pielgrzymka do Częstochowy autokarem odbędzie się w dniach 27-28 lipca. Wyjazd z przed naszego kościoła w sobotę o godzinie 10.00.
 5. XXXIX Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę wyruszy 2 sierpnia z przed Archikatedry Wrocławskiej. Zapisy do czwartku 1 sierpnia z Biurze Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” przy ulicy Bujwida 51. Osoby, którym zdrowie lub czas nie pozwala wziąć udziału w Pieszej Pielgrzymce zapraszamy do duchowego pielgrzymowania w grupie XVI. Uczestnicy otrzymają specjalnie przygotowany „Przewodnik” oraz pielgrzymkowy znaczek. Zapisy do końca lipca w zakrystii. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.pielgrzymka.pl.
 6. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA. Zadbajmy w czasie wakacji o naszą formację religijną.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wyjeżdżającym na wakacyjny wypoczynek życzymy dobrej pogody i wielu miłych wrażeń.