1. Przeżywamy 17 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Dziś Ksiądz Jan Adamarczuk wraz z grupą Parafian uczestniczy w Pielgrzymce Nowogródzian do Częstochowy, gdzie odprawia Mszę Św. i głosi kazanie w kaplicy Jasnogórskiej, modląc się również przed ikoną Czarnej Madonny w intencji rozbudowy naszej świątyni.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
  w poniedziałek św. Marty
  w środę św. Ignacego z Loyoli
  w czwartek św. Alfonsa Liguori
 1. Wakacyjny porządek Mszy św. obowiązuje do 31 sierpnia. W niedziele Msze św. o godzinie 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W tygodniu, w poniedziałki o godzinie 8.00, we wtorki, środy, czwartki i piątki o 18.00,w soboty o 9.00 i 18.00. Spowiedź w niedzielę i w tygodniu przed Mszą św.
 2. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna tylko w czwartki od godziny 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach np. pogrzeb można przyjść w tygodniu po Mszach św. lub skontaktować się telefonicznie.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św. do godziny 21.00.
 4. XXXIX Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę wyruszy 2 sierpnia z przed Archikatedry Wrocławskiej. Zapisy do czwartku 1 sierpnia w Biurze Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” przy ulicy Bujwida 51. Osoby, którym zdrowie lub czas nie pozwala wziąć udziału w Pieszej Pielgrzymce zapraszamy do duchowego pielgrzymowania w grupie XVI. Uczestnicy otrzymają specjalnie przygotowany Przewodnik oraz pielgrzymkowy znaczek. W piątek 2 sierpnia rozpoczniemy duchową pielgrzymkę różańcem w czasie adoracji o godzinie 20.30, zakończenie błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Od 3 do 5 sierpnia (sobota, niedziela, poniedziałek) zapraszamy o godzinie 20.30 na różaniec, konferencja i Apel Jasnogórski. Od 6 do 10 sierpnia (od wtorku do soboty) spotkania duchowych pielgrzymów po wieczornej Mszy św. Zapisy w zakrystii w dniu dzisiejszym i do końca lipca. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymowania na stronie internetowej www.pielgrzymka.pl. Do czwartku 1 sierpnia można w zakrystii składać intencje, które zostaną omodlone podczas Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św., w czasie której za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.00. W tym dniu ks. Jan odwiedzi chorych w ich domach. Ks. Maciej odwiedzi chorych w przyszły piątek (9 sierpnia).
 7. Na Mszę św. w intencji Róży MB Anielskiej zapraszamy w piątek 2 sierpnia, a następnie na spotkanie członków grupy w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
 8. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu
  (3 lipca). O godzinie 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz nabożeństwo ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i rozważanie fatimskie.
 9. W ramach akcji 1 grosz za 1 kilometr z okazji wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa w ubiegłą niedzielę zebraliśmy do skarbonek 1240 zł. Pieniądze po komisyjnym przeliczeniu zostały przesłane przelewem do Stowarzyszenia MIVA Polska i przekazane dla polskich misjonarzy.
 10. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA. W czasie wakacji zadbajmy o poziom naszej formacji religijnej.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień. Serdeczne życzenia składamy obchodzącym osobiste czy rodzinne uroczystości.