1. Przeżywamy 19 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Dezyderiuszowi dziękujemy
  za posługę duszpasterską i głoszone dziś słowo Boże.
 2. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne mogą wziąć dzisiaj
  od przedstawicieli Rady Parafialnej po każdej Eucharystii. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę w całości będą przeznaczone na wykonanie stanu surowego zamkniętego rozbudowywanego naszego kościoła. W ostatnim czasie zostały postawione ściany oraz zamówiono drzwi i okna. Bóg zapłać za składane ofiary i życzliwość dla podjętego dzieła.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
  w środę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
  w sobotę – św. Jacka, prezbitera.
 1. Wakacyjny porządek Mszy św. obowiązuje do 31 sierpnia. W niedziele Msze św. o godzinie 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W tygodniu, w poniedziałki o godzinie 8.00, we wtorki, środy, czwartki i piątki o 18.00, w soboty o 9.00 i 18.00. Spowiedź w niedzielę i w tygodniu
  przed Mszą św.
 2. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna tylko w czwartki od godziny 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach np. pogrzeb można przyjść w tygodniu po Mszach św. lub skontaktować się telefonicznie.
 3. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy we wtorek 13 sierpnia. Rozpoczęcie Eucharystią
  o godzinie 18.00, a następnie nabożeństwo z modlitwą różańcową w kościele ze względu
  na trwającą rozbudowę.
 4. Zapraszamy na kinowy pokaz specjalny filmu „Tajemnica Ojca Pio” 14 sierpnia w środę na godzinę 18.30 w Multikinie Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu. Hasło „Gość Niedzielny” przy kasie będzie uprawniać do biletu za 11 zł.
 5. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodzimy w czwartek
  15 sierpnia. Msze św. według wakacyjnego porządku niedzielnego 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po każdej Eucharystii błogosławione będą zioła i kwiaty. Zebrane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone zostaną na budowę i remont kościołów w Archidiecezji. W związku z obchodami 30-lecia w naszej parafii w tym dniu po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert organowy Bartosza Patryka Rzymana poświęcony Matce Bożej z okazji jej święta. W dniu koncertu po każdej Mszy św. i po występie będzie można nabyć płyty Bartosza Patryka Rzymana, album „Cudowny Rejs” i „Przez wszystko do mnie przemawiałeś Panie”. Serdecznie zapraszamy.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św. do godziny 21.00.
 7. Pielgrzymka Kół Różańcowych do Henrykowa jest organizowana w sobotę 17 sierpnia. Wyjazd spod kościoła o godz. 8.00, powrót około godz. 16.00. Zapisy oraz szczegółowe informacje po Mszy św. w zakrystii.
 8. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA.
  W czasie wakacji zadbajmy o poziom naszej formacji religijnej.
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku, a przeżywającym swoje imieniny i urodziny obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Miłosierdzia.