1. Przeżywamy 22 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Witamy dk. Sylwestra Łaskę, który od dzisiaj będzie odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską.
2. Z okazji I niedzieli miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godzinie 17.00 modlitwą w ciszy, następnie o 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo.
3. Od dzisiaj wracamy do porządku Mszy św. w roku szkolnym. W niedziele Msze św. o godzinie 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Od poniedziałku do czwartku o 8.00 i 18.00, w piątki o 8.00, 15.00 i 18.00, w soboty o 9.00 i 18.00.
4. Kancelaria parafialna w roku szkolnym czynna we wtorki od 16.30 do 17.30, w środy od 9.00 do 10.00 i czwartki od 19.30 do 20.30.
5. Dzisiaj obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Podczas Mszy św. modlimy się szczególnie za zmarłych biskupów, prezbiterów i wiernych, którzy ponieśli śmierć w II wojnie światowej.
6. Na Koncert Maryjny z okazji 30-lecia naszej parafii zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.30. Wystąpią Diana Pradelli – sopran, Janusz Luboiński – tenor oraz Katarzyna Neugebauer – piano. O godzinie 16.00 zaplanowane jest wyjście z przed naszego kościoła na spacer z kijkami nordic walking z poczęstunkiem na terenie ogródków działkowych. Serdecznie zapraszamy.
7. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
we wtorek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
w środę – błogosławionych dziewic i męczennic Marii Stelli i Towarzyszek – Nazaretanek z Nowogródka
8. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odprawiona zostanie w poniedziałek 2 września o godzinie 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i pracowników oświaty.
9. Msza św. w intencji pielgrzymów do Częstochowy zostanie odprawiona we wtorek 3 września o godzinie 18.00.
10. Ministrantów wraz z Rodzicami zapraszamy na comiesięczne spotkanie formacyjne we wtorek 3 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 18.00, a po niej spotkanie w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
11. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św., w czasie której za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
12. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.00. W tym dniu ks. Jan odwiedzi chorych w ich domach, a ks. Maciej w sobotę.
13. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po porannej Mszy św. do godziny 9.00 oraz po wieczornej Eucharystii do godziny 21.00 z możliwością spowiedzi.
14. MISERICORDIA FEST organizowany jest w dniach 7-8 września (sobota-niedziela) przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia. Prowadzącymi będą o. Enrique Porcu i o. Antonello Cadeddu. Spotkanie odbędzie się przy ul. Mianowskiego 2B na hali tenisowej GEM. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.przymierzemilosierdzia.pl.
15. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu (7 września). O godzinie 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz nabożeństwo ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i rozważanie fatimskie. Zapraszamy tez na codzienną modlitwę różańcową w intencji parafii.
16. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne będą mogły wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę przed kościołem. 15 września ofiary składane na tacę w całości będą przeznaczone na wykonanie stanu surowego zamkniętego rozbudowywanego naszego kościoła.
17. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 18.00 a następnie na spotkanie w salce ks. Zygmunta Jaroszka.
18. Duszpasterstwo Parafii zaprasza 14 września (sobota) na wyjazd na ogólnopolskie modlitewne czuwanie Polska pod Krzyżem we Włocławku na Lotnisku Kruszyn. Jest to kolejne wydarzenie po Wielkiej Pokucie i Różańcu do Granic, które ma ożywić wiarę w naszym kraju. Wyjazd z przed naszego kościoła o godzinie 5.00, powrót około 4.00 w niedzielę. Po przyjeździe Msza św. dla osób, które biorą udział w wyjeździe w naszym kościele. Koszt 60zł. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem i na ulotkach. Zapisy w zakrystii.
19. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. W GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy o 95-letniej Włoszce, która w tym roku pieszo pielgrzymowała na Jasną Górę. W NIEDZIELI tematem numeru jest 80. rocznica wybuchu II wojny światowej.
20. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i bezpiecznych powrotów z urlopów, ale także do pracy i szkoły po wakacyjnym wypoczynku.