Przeżywamy 29 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU.

1. W dniu dzisiejszym :
    – cieszymy się obecnością dk. Sylwestra i alumnów MWSD we Wrocławiu
    – spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godzinie 11.00
    – Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 12.30
    – Koncert organowy Pani Agnieszki Płonki o godzinie 16.30
    – różaniec o godzinie 17.30
  2. Kartki wypominkowe za zmarłych można pobrać przy wejściu do kościoła. Wypisane kartki z imionami naszych najbliższych prosimy wrzucać w kopercie z nazwą ulicy na tacę, składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Plan modlitwy wypominkowej znajduje się w gablocie przed kościołem na STRONIE INTERNETOWEJ parafii i facebook’u.
  3. Intencje mszalne, można zamawiać po każdej Eucharystii w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Zachęcamy do wcześniejszego rezerwowania Mszy św. za swoich bliskich żyjących lub zmarłych.
  4. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy codziennie o 17.30, a następnie Msza św.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  6. Ewangelizacyjny Kurs Filip odbywa się w naszej parafii we wtorki po Mszy św. wieczornej
    w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  7. Sakramentu bierzmowania w naszej parafii w środę 23 października udzieli ks. abp senior Marian Gołębiewski. Uroczystość rozpocznie się nabożeństwem różańcowym o godzinie 17.30. Spowiedź dla kandydatów, ich rodziców i świadków odbędzie się we wtorekw godzinach od 17.00 do 19.00. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania.
  8. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św. na plebanii.
  9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Eucharystii do godziny 21.00
    z możliwością spowiedzi.
  10. Zespół Gennesaret będzie prowadzić śpiew na każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na koncert uwielbieniowy.
  11. Podczas zbiórki do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w ubiegłą niedzielę zebrano 1937 zł. i 51 gr. Całość została przekazana Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.
  12. Bal Wszystkich Świętych prowadzony przez Siostry Sercanki odbędzie się w środę
    30 października o godzinie 17.00 w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami.
  13. Projekt WBO nr 291 Jasne bezpieczne przejście – Grudziądzka – Kętrzyńska nie został wybrany do realizacji. Zgodnie z wynikami otrzymał 839 głosów i jest 29 w rankingu.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W NIEDZIELI przeczytamy o świeckich misjonarzach, ich przygotowaniu i Salezjańskim Wolontariacie Misyjnym we Wrocławiu.
    W GOŚCIU NIEDZIELNYM tematem numeru jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko, który nigdy nie nawoływał do nienawiści i zemsty, ale zachęcał do miłości i przebaczenia. Jest także czasopismo dla młodzieży MIŁUJCIE SIĘ, w którym znajdziemy artykuł o cudzie eucharystycznym
    z Legnicy.
  15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego najbliższego tygodnia.