1. Przeżywamy 31 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU.
2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
w poniedziałek św. Karola Boromeusza, biskupa
w sobotę Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie
3. Nabożeństwa za zmarłych z modlitwą wypominkową odbywają się codziennie o godzinie 17.00 Zachęcamy do tej tradycyjnej formy modlitwy za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Wypisane kartki z imionami naszych zmarłych prosimy wrzucać w kopercie na tacę, składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Szczególnie w listopadzie zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za naszych zmarłych w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Porządek nabożeństw zamieszczony jest w gablocie przed kościołem, na STRONIE INTERNETOWEJ oraz na facebook’u.
4. Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcji filmu Nieplanowane. Film opowiada historię
jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po kilku latach robienia kariery
zobaczyła coś co zmieniło jej życie na zawsze… Film wyświetlany jest w kinach
we Wrocławiu.
5. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne będą mogły wziąć
od przedstawicieli Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę przed kościołem. W niedzielę
17 listopada ofiary składane na tacę będą w całości przeznaczone na rozbudowę naszego
kościoła.
6. Z okazji Święta Niepodległości naszej Ojczyzny w przyszłą niedzielę przed każdą Mszą św. będziemy śpiewali Hymn państwowy. Podczas każdej Eucharystii będziemy modlić się
za Polskę. Po Mszy św. o godzinie 18.00 zapraszamy na koncert i wspólne śpiewanie pieśni
patriotycznych.
7. Uroczystości odpustowe ku czci NMP Matki Miłosierdzia, Patronki naszej parafii odbędą się w sobotę 16 listopada. Msza św. odpustowa z udziałem Orkiestry Dętej zostanie odprawiona o godzinie 9.00. Następnie zapraszamy na premierę filmu pt. 30 lat z Matką Miłosierdzia, który pokazuje historię naszej parafii we wspomnieniach Parafian.
8. W niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 24 listopada na zakończenie obchodów Jubileuszu 30-lecia naszej parafii Mszy św. o godzinie 12.30 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Zapraszamy Parafian, a w szczególności ofiarodawców na rozbudowę naszej świątyni.
9. Renowacja Misji Świętych w naszej parafii, którą poprowadzi ks. Krzysztof Herbut odbędzie się w dniach 28 listopada – 1 grudnia (czwartek- niedziela). Zachęcamy, aby już teraz zarezerwować sobie ten czas.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM tematem numeru jest świętość, która nie jest luksusem dla nielicznych, ale jest przeznaczona dla każdego z nas. W NIEDZIELI przeczytamy o emocjach i czy chrześcijanin może być smutny.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę
i nadchodzący tydzień.