1. Przeżywamy 32 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Z okazji przypadającego jutro Święta Niepodległości naszej Ojczyzny na każdej Eucharystii modlimy się za Polskę i śpiewamy Hymn państwowy. Słowo Boże głosi ks. kpt. Krzysztof Deja. Po Mszy św. o godzinie 18.00 sprawowanej w intencji naszej Ojczyzny zapraszamy na koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.  
 2. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne mogą wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą
  w całości przeznaczone na rozbudowę naszego kościoła. 
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
  • w poniedziałek św. Marcina z Tours, biskupa
  • we wtorek św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • w środę Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  • w sobotę Rocznicę Poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej
 4. Święto Odzyskania Niepodległości obchodzimy w poniedziałek. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszą Ojczyznę. Msze św. będą odprawiane o godzinie 8.00 i 18.00
 5. Msza św. w intencji ks. Arkadiusza Krzeszowca zostanie odprawiona w najbliższy wtorek o godzinie 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za kapłana, który w ubiegłym roku gościł w naszej parafii w okresie wakacji, oraz który będzie w tym dniu obecny.
 6. Na Modlitwę Uwielbienia, w czasie której będziemy prosić o uzdrowienie duszy i ciała zapraszamy we wtorek 12 października po wieczornej Mszy św. do naszego kościoła.
 7. Uroczystości odpustowe ku czci NMP Matki Miłosierdzia, Patronki naszej parafii odbędą się w sobotę 16 listopada. Msza św. odpustowa z udziałem Orkiestry Dętej zostanie odprawiona o godzinie 9.00. Następnie zapraszamy na premierę filmu pt. 30 lat z Matką Miłosierdzia, który pokazuje historię naszej parafii we wspomnieniach Parafian. Po tym wydarzeniu będzie można nabyć kalendarz parafialny na rok 2020 przygotowany z okazji Jubileuszu 30-lecia parafii, który jest cegiełką na rozbudowę naszej świątyni w kwocie 30 zł. Przy nabyciu dwóch kalendarzy kwota będzie wynosiła 50 zł. Do każdego kalendarza będzie dołączona płyta z filmem.
 8. 42. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się we Wrocławiu w dniach od 28 grudnia 2019 roku do 1 stycznia 2020 roku. Corocznie na przełomie nowego i starego roku ekumeniczna wspólnota Taizé organizuje w jednym z miast Europy modlitewne spotkanie zwane Pielgrzymką Zaufania przez Ziemię. Młodzież przyjeżdża z różnych europejskich krajów i goszczona jest w parafiach. W trakcie tych dni uczestnicy biorą udział w modlitwach Taizé, prelekcjach czy zajęciach w grupach. W noc sylwestrową młodzi wspólnie modlą się w parafiach o pokój na świecie. Następnie odbywa się zabawa sylwestrowa tzw. Święto Narodów, podczas której goście przedstawiają swoje kraje i kultury. Zachęcamy Parafian do włączenia się w to wydarzenie przyjmując młodych ludzi w swoich domach. W przyszłą niedzielę po każdej Eucharystii będzie można zgłosić chęć goszczenia młodzieży a w niedzielę 24 listopada po wieczornej Eucharystii zapraszamy na modlitwę w duchu Taizé, podczas której śpiew będzie prowadzić nasz chór parafialny i będziemy modlić się za przyjmujących młodzież w swoich domach.
 9. W niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 24 listopada na zakończenie obchodów Jubileuszu 30-lecia naszej parafii Mszy św. o godzinie 12.30 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Zapraszamy Parafian a w szczególności ofiarodawców na rozbudowę naszej świątyni.
 10. Renowacja Misji Świętych w naszej parafii, którą poprowadzi ks. Krzysztof Herbut odbędzie się w dniach 28 listopada – 1 grudnia (czwartek- niedziela). Zachęcamy, aby już teraz zarezerwować sobie ten czas. 
 11. Czytajmy Tygodniki Katolickie NIEDZIELĘ i GOŚCIA NIEDZIELNEGO i w ten sposób poszerzajmy naszą religijną wiedzę.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i nadchodzący tydzień