1. Przeżywamy I NIEDZIELĘ ADWENTU. Rozpoczynamy czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Za wygłoszone nauki podczas Renowacji Misji Świętych dziękujemy ks. Krzysztofowi Herbutowi.
 2. Roraty przez cały Adwent odprawiane są od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00; w soboty o godzinie 9.00. Dodatkowo w każdą środę Msze św. roratnie będą odprawiane o godzinie 6.15, w tym dniu nie będzie Eucharystii o godzinie 8.00.
 3. Opłatki na stół wigilijny pobłogosławione przez ks. Biskupa i ks. Misjonarza podczas Renowacji Misji Świętych, są rozprowadzane przy wejściu do kościoła po każdej Mszy św. Zadbajmy o to, aby na naszym wigilijnym stole znalazł się poświęcony opłatek. Tradycyjnie zbierane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na cele remontowe w naszej parafii.
 4. Kalendarz parafialny na rok 2020 przygotowany z okazji Jubileuszu 30-lecia naszej parafii można nabyć po każdej Mszy św. przed kościołem. Jest to cegiełka na rozbudowę naszej świątyni. Do każdego kalendarza jest dołączona bezpłatna płyta z filmem 30 lat z Matką Miłosierdzia.
 5. Ministranci wraz z rodzicami po każdej Mszy św. rozprowadzają przed kościołem własnoręcznie przygotowane lampiony . Dochód przeznaczony jest na fundusz ministrancki. 
 6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
  we wtorek św. Franciszka Ksawerego, prezbiteraw sobotę św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
 7. Msza św. na rozpoczęcie parafialnej pielgrzymki do Gwadelupy w Meksyku zostanie odprawiona w poniedziałek 2 grudnia o godzinie 22.15 w naszej świątyni.
 8. 42. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się we Wrocławiu w dniach od 28 grudnia 2019 roku do 1 stycznia 2020 roku. Zachęcamy Parafian do włączenia się w to wydarzenie przyjmując młodych ludzi w swoich domach. Przy bocznym wejściu znajduje się skrzyneczka, do której można wrzucać wypełnione formularze oraz pobrać nowe. 
 9. Parafialny Zespół Caritas przed Świętami Bożego Narodzenia organizuje akcję pomocy osobom potrzebującym z naszej parafii. Na choince w kościele zawieszone są papierowe bombki z informacją, jakiej konkretnej pomocy możemy udzielić. Bombki należy wziąć ze sobą, a zakupione produkty przynieść w przyszłą niedzielę. Przed świętami paczki zostaną przekazane osobom potrzebującym. Zachęcamy do zaangażowania się w tę akcję charytatywną.
 10. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.00 do Mszy wieczornej lub w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. W tym dniu ks. diakon odwiedzi chorych, do których z posługą sakramentalną chodzi ks. Jan.
 11. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu (7 grudnia). O godzinie 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz nabożeństwo ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i rozważanie fatimskie.
 12. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będą rozprowadzane od 7 grudnia po każdej Mszy św. przed kościołem. Świece te zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świcie. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne dla dzieci, które otrzymają pomoc w wyżywieniu, edukacji i wypoczynku.
 13. Święty Mikołaj zawita do dzieci z naszej parafii w przyszłą niedzielę po Sumie około godziny 13.30. Wszystkie dzieci otrzymają paczki w czasie spotkania ze Świętym Mikołajem. Serdecznie zapraszamy najmłodszych parafian i nie tylko.
 14. Czytajmy Tygodniki Katolickie W NIEDZIELI i GOŚCIU NIEDZIELNYM tematem numeru jest Adwent czyli czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Jest także nasze czasopismo parafialne U Pani Ostrobramskiej z informacją o terminach wizyty duszpasterskiej w naszej parafii w roku 2020.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania adwentowego czasu oczekiwania na przyjście Pana oraz doświadczania owoców Renowacji Misji Świętych.