1. Przeżywamy II NIEDZIELĘ ADWENTU – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Za wygłoszone Słowo Boże dziękujemy ks. Kanclerzowi Jackowi Froniewskiemu.
  2. Roraty przez cały Adwent odprawiane są od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00;
    w soboty o godzinie 9.00. Dodatkowo w każdą środę Msze św. roratnie są odprawiane
    o godzinie 6.15, w tym dniu nie będzie Eucharystii o godzinie 8.00.
  3. Intencje mszalne, można zamawiać po każdej Eucharystii w zakrystii lub w kancelarii parafialnej
w godzinach jej otwarcia. Przygotowana jest już księga intencji na 2020 rok.
  4. Opłatki na stół wigilijny są rozprowadzane przy wejściu do kościoła po każdej Mszy św. Zadbajmy o to, aby na naszym wigilijnym stole znalazł się poświęcony opłatek. Tradycyjnie zbierane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na cele remontowe w naszej parafii.
  5. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są rozprowadzane po każdej Mszy św. przed kościołem. Świece te zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świcie. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne
    dla dzieci, które otrzymają pomoc w wyżywieniu, edukacji i wypoczynku.
  6. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne mogą wziąć
    od przedstawicieli Rady Parafialnej po każdej Mszy św. przed kościołem. W przyszłą niedzielę 15 grudnia ofiary składane na tacę będą w całości przeznaczone na rozbudowę naszego kościoła. Zakończył się kolejny etap rozbudowy. Osiągnęliśmy stan surowy zamknięty. Założone są już drzwi wejściowe i okna. Spłacamy głównemu wykonawcy
    do marca należność za wykonane już prace. W miarę możliwości finansowych po spłaceniu pieniędzy podejmiemy dalsze prace. Po wykonaniu w całości prac w wejściu do kościoła i w bocznej nawie będzie możliwe zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi otwarcie głównego wejścia oraz przygotowanej już toalety i pokoju dla matki z dzieckiem.
  7. Kalendarz parafialny na rok 2020 przygotowany z okazji Jubileuszu 30-lecia naszej parafii można nabyć po każdej Mszy św. przed kościołem. Jest to cegiełka na rozbudowę naszej świątyni. Do każdego kalendarza będzie dołączona bezpłatna płyta z filmem 30 lat z Matką Miłosierdzia.
  8. Na Modlitwę Uwielbienia z prośbą o uzdrowienie duszy i ciała zapraszamy we wtorek
    10 grudnia około godziny 19.00. do naszego kościoła.
  9. Dodatkowy seans filmu „Nieplanowane” odbędzie się w czwartek 12 grudnia o godz. 19.00 w kinie Helios przy ul. Legnickiej. Informacje o zapisach na film na plakacie w gablocie przed wejściem do kościoła.
  10. W rocznicę wybuchu stanu wojennego 13 grudnia pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.
  11. Ministranci w przyszłą niedzielę 15 grudnia po Mszach św. będą rozprowadzać sianko
    na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na fundusz ministrancki.
  12. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się we Wrocławiu w dniach od 28 grudnia 2019 roku do 1 stycznia 2020 roku. Zachęcamy Parafian do włączenia się w to wydarzenie przyjmując młodych ludzi w swoich domach. Przy bocznym wejściu znajduje się skrzyneczka, do której można wrzucać wypełnione formularze oraz pobrać nowe.
  13. Czytajmy Tygodniki Katolickie NIEDZIELĘ oraz GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania adwentowego czasu oczekiwania na przyjście Pana.