OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.12.2019 r.

1. Przeżywamy III NIEDZIELĘ ADWENTU – Niedzielę Gaudete – Radości.
  2. Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz wszystkim osobom zaangażowanym w świąteczną akcję charytatywną serdecznie dziękujemy. Z zebranych artykułów przygotowano i przekazano w ostatnim tygodniu 50 paczek osobom potrzebującym z naszej parafii.
  3. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są w całości przeznaczone na rozbudowę naszej świątyni. Msza św. w intencji ofiarodawców rozbudowy naszego kościoła zostanie odprawiona we wtorek 17 grudnia o godzinie 18.00.
  4. Ministranci po każdej Mszy św. przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny wraz z obrzędem Wieczerzy Wigilijnej. Dochód zostanie przeznaczony na fundusz ministrancki.
  5. Opłatki na stół wigilijny pobłogosławione, są rozprowadzane przy wejściu do kościoła po każdej Mszy św. Zadbajmy o to, aby na naszym wigilijnym stole znalazł się poświęcony opłatek. Tradycyjnie zbierane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na cele remontowe w naszej parafii.
  6. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są rozprowadzane po każdej Mszy św. przed kościołem. Świece te zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świcie. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne dla dzieci,
    które otrzymają pomoc w wyżywieniu, edukacji i wypoczynku.
  7. Kalendarz parafialny na rok 2020 przygotowany z okazji Jubileuszu 30-lecia naszej parafii można nabyć po każdej Mszy św. przed kościołem. Jest to cegiełka na rozbudowę naszej świątyni. Do każdego kalendarza będzie dołączona bezpłatna płyta z filmem 30 lat z Matką Miłosierdzia.
  8. Roraty przez cały Adwent odprawiane są od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00;  w soboty o godzinie 9.00. Dodatkowo w każdą środę Msze św. roratnie będą odprawiane o godzinie 6.15, w tym dniu nie będzie Eucharystii o godz. 8.00.
  9. Spotkanie dla osób przyjmujących młodzież podczas 42. Europejskiego Spotkania Młodych odbędzie się w środę 18 grudnia o godz. 19.00 w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza. W dalszym ciągu zachęcamy Parafian do włączenia się w to wydarzenie przyjmując młodych ludzi w swoich domach. Przy bocznym wejściu znajduje się skrzyneczka, do której można wrzucać wypełnione formularze oraz pobrać nowe.
  10. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 19.00 w salce ks. Zygmunta Jaroszka
  11. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św. do godziny 21.00. W tym czasie będzie okazja do przystąpienia do sakramentu pokuty. Spowiedź adwentowa w tygodniu pół godziny przed Mszą św. wieczorną i 15 minut przed poranną Eucharystią oraz w przyszłą niedzielę podczas każdej Eucharystii.
  12. Chore i starsze osoby, które kapłani odwiedzają w domach będą mogły w najbliższym tygodniu skorzystać z sakramentów. W piątek 20 grudnia ks. Jan odwiedzi chorych, a w sobotę 21 grudnia ks. Maciej. Jeżeli w rodzinie lub wśród znajomych są takie osoby, które chciałyby przygotować się
    do Świąt Bożego Narodzenia i skorzystać z sakramentów to prosimy o pozostawienie dzisiaj adresu w zakrystii.
  13. Ubieranie choinek w naszym kościele odbędzie się w sobotę 21 grudnia o godzinie 19.00. Zapraszamy Parafian do wspólnego przygotowania naszej świątyni przed świętami Narodzenia Pańskiego.
  14. Zbiórka dla dzieci chorych z Hospicjum dziecięcego przeprowadzona będzie przez Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska w przyszłą niedzielę do puszek po każdej Mszy św.
  15. Stowarzyszenie Apostołowie Miłosierdzia prosi o rozprowadzenie w parafii 230 kartek w ramach akcji „Dziecięca kartka pomaga”. Jest to cegiełka w cenie 2 zł na rzecz dzieci potrzebujących (rehabilitacja, zakup jedzenia i ubrań). Liczymy na zrozumienie i pomoc w realizacji przedsięwzięcia.
  16. Czytajmy Tygodniki Katolickie NIEDZIELĘ i GOŚCIA NIEDZIELNEGO oraz czasopismo młodzieżowe MIŁUJCIE SIĘ.
  17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania adwentowego czasu oczekiwania na przyjście Pana.