1. Przeżywamy 4 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU. Jest to niedziela Laetare czyli Radości, dlatego używamy koloru różowego szat liturgicznych. Po każdej Mszy św. odmawiamy modlitwę i śpiewamy Święty Boże, Święty mocny modląc się o ustanie epidemii. Po Mszach św. można poprosić księdza o spowiedź.

2. Indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy świętej
od poniedziałku do piątku do godz. 21.00. O godz. 20.30 w łączności z Pasterzami
i Wiernymi Kościoła Katolickiego w Polsce Różaniec święty, Apel Jasnogórski
i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. W czasie adoracji można poprosić obecnego kapłana o spowiedź świętą.

3. Msze święte w niedziele i w najbliższym tygodniu według stałego porządku. Przypominamy, że w sobotę po południu są odprawiane niedzielne msze św. W najbliższą sobotę będzie to Msza św. o 16.30 i 18.00. Intencje Mszy św.
w najbliższym czasie prosimy zamawiać telefonicznie, a ofiarę będziemy składali
w kopercie przed odprawianą Mszą św.
w zakrystii.

4. Rekolekcje Wielkopostne planowane w najbliższym tygodniu nie odbędą się.
W tym trudnym czasie zachęcamy do skorzystania z rekolekcji za pomocą telewizji, radia czy internetu. Próbujmy odczytywać znaki czasu, które przeżywamy.

5. Spotkania dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. przeniesione są na czas po Wielkanocy.

6. Zachęcamy do odprawienia Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej w domach. Nie będzie tych nabożeństw w najbliższym tygodniu w kościele. Gorzkie Żale
w Telewizji TRWAM w niedziele o godz. 17.00.

7. W kalendarzu liturgicznym przeżywamy w środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Pamiętajmy w modlitwach o dzieciach nienarodzonych. Zachęcamy do duchowej adopcji dziecka poczętego. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

8. Kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa będzie przesunięty na czas po świętach Wielkanocnych. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.

9. Kancelaria parafialna będzie nieczynna do 5 kwietnia w godzinach jej urzędowania.  W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: 515-332-325.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W NIEDZIELI znajdziemy artykuły dotyczące aktualnej sytuacji Kościoła i świata. GOŚĆ NIEDZIELNY przez najbliższe dwa tygodnie będzie ukazywał się tylko w wersji elektronicznej i będzie bezpłatny. Szczegóły na stronie internetowej czasopisma.

11. W tym trudnym dla nas czasie przeżywanym w liturgicznym okresie Wielkiego Postu wszystkim życzymy odkrywania Bożej miłości wyrażonej przez Jezusa w Jego męce i śmierci na krzyżu. Jako duszpasterze ogarniamy wszystkich parafian naszą modlitwą.

Wasi duszpasterze

Ks. Jan Adamarczuk