1.Przeżywamy dzisiaj jedno z najważniejszych Świąt chrześcijańskich Zesłanie Ducha Świętego. Za posługę duszpasterską i Słowo Boże dziękujemy dk. Michałowi Werecie. Transmisja Mszy św. z naszego kościoła w niedzielę o godz. 12.30. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17.15. Z radością pragniemy poinformować, że od dnia dzisiejszego możemy uczestniczyć we Mszach św. bez ograniczeń z zachowaniem odpowiedniego dystansu i zakrywając twarz. W związku z tym ks. Arcybiskup odwołał ogólną dyspensę od uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych i święta nakazane z dniem 6 czerwca.

2.Na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedzielę czerwcowe o godz. 17.15.

3.W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. O godzinie 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Róży Matki Kościoła.
w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy
w modlitwie o księżach i alumnach przygotowujących się do kapłaństwa.

4.Indywidualną Adorację Najświętszego Sakramentu zakończyliśmy w naszej parafii w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Wszystkim osobom, które modliły się w ostatnim czasie w kościele czy internecie bardzo serdecznie dziękujemy za wspólnotę modlitwy w intencji ustania epidemii oraz o zdrowie dla bp Antoniego i ks. Jana. Dziękujemy ks. Maciejowi i klerykowi Eugeniuszowi za prowadzenie nabożeństw. Zachęcamy do modlitwy różańcowej, która codziennie jest w naszej parafii w poniedziałek, piątek i sobotę 30 minut przed poranną Mszą św., w pozostałe dni pół godziny przed wieczorną Eucharystią.

5.Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św. do godziny 21.00.

6.W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.00 w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza. W pozostałe dni o spowiedź świętą można poprosić kapłana po Mszy św. lub umówić się na nią telefonicznie. Do odwołania księża nie będą odwiedzali chorych w ich domach. W razie potrzeby można telefonicznie umówić się na indywidualną wizytę w domu.

7.Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu (6 czerwca). O godzinie 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz nabożeństwo ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i rozważanie fatimskie.

8.Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania w godzinach urzędowania. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: 515-332-325.

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest GOŚĆ NIEDZIELNY a w nim ciekawy artykuł o recepcie na wychowanie świętego dziecka, NIEDZIELA, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY z materiałami o Prymasie Wyszyńskim oraz nowy numer NOWEGO ŻYCIA.

10.W radosną Uroczystość Zesłania Ducha Świętego życzymy wszystkim parafianom obecnym w świątyni i przed ekranami komputerów otwierania swojego serca na dary Parakleta.