1. Przeżywamy Niedzielę Najświętszej Trójcy. Ks. Szymon Kocemba, który odbywał w naszej parafii praktykę diakońską odprawia dzisiaj Msze św. prymicyjne oraz udziela błogosławieństwa papieskiego po każdej Eucharystii. Za pomoc duszpasterską dziękujemy ks. prefektowi Łukaszowi Piłatowi z naszego seminarium.
  2. Nabożeństwo Majowe dzisiaj o godzinie 17.30, a w poniedziałek ostatnia majówka po wieczornej Eucharystii.
  3. Na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy od wtorku przez cały czerwiec w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godzinie 17.30. W Boże Ciało Litanię będziemy śpiewali w czasie procesji.
  4. Transmisja Mszy św. z naszego kościoła dla osób, które z powodu choroby czy kwarantanny nie mogą uczestniczyć w świątyni w Eucharystii dzisiaj o godzinie 12.30 za pośrednictwem naszej strony parafialnej. W miesiącu czerwcu transmisji internetowych już nie będzie tym bardziej zapraszamy do świątyni na Mszę św. i nabożeństwa.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    w poniedziałek Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny
    we wtorek św. Justyna, męczennika
    w sobotę św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  6. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzimy w najbliższy czwartek. Msze św. o godzinie 8.00; 9.30; 11.00 oraz 18.00. Po Mszy św. o godzinie 11.00 wyjdziemy z Procesją Eucharystyczną. Przejdziemy ulicami: al. Brücknera, Giżycką i Kętrzyńską. Zakończenie procesji do czterech ołtarzy na placu przed kościołem. W Oktawie Bożego Ciała Procesje Eucharystyczne wokół kościoła.
  7. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na „Godzinę Świętą” czyli czuwanie z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu od godz. 23.00 do godz. 24.00.
  8. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30.
  9. Na całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w Oktawie Bożego Ciała do różnych parafii naszego dekanatu Wrocław – Katedra. W naszej parafii będziemy adorować Pana Jezusa od zakończenia Mszy św. wieczornej w piątek do porannej Eucharystii w sobotę. Szczegółowy plan w gablocie przed kościołem oraz NA STRONIE INTERNETOWEJ parafii
  10. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu (5 czerwca ). O godzinie 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz nabożeństwo ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i rozważanie fatimskie.
  11. Księża z posługą sakramentalną będą odwiedzali osoby starsze i chore do końca wakacji tylko po zgłoszeniu takich osób do księży osobiście czy telefonicznie.
  12. Naszej Parafiance Katarzynie Cincio mieszkającej przy ul. Grudziądzkiej spaliło się mieszkanie. Parafialny Zespół Caritas w przyszłą niedzielę po Mszach św. przeprowadzi zbiórkę do puszek, abyśmy jako wspólnota parafialna wsparli poszkodowane osoby.
  13. Św. Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski powiedział: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”. W przyszłą niedzielę przy wejściu do kościoła będą zbierane podpisy w ramach akcji Stop aborcji.
  14. Kancelaria parafialna do końca roku szkolnego będzie czynna po uprzednim telefonicznym umówieniu się z księdzem. Proszę dzwonić pod numer telefonu: 515-332-325.
  15. W naszej parafii dostępne są tygodniki katolickie. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i religijnej wiedzy przez czytanie NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Od najbliższej niedzieli czasopisma będą znajdowały się w nowych, specjalnych miejscach, przy wejściu do kościoła.
  16. Wszystkim Parafianom i drogim Gościom życzymy pięknego przeżycia najbliższego tygodnia i jeszcze pełniejszego odkrywania obecności Pana Jezusa w Eucharystii.