1. Przeżywamy 18 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. modlimy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Od godziny 17.00 dodatkowa adoracja, o 17.30 koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. W miesiącu sierpniu do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii został skierowany ks. Szymon Kocemba, którego znamy z praktyki diakońskiej. Ogarnijmy go naszymi modlitwami na początku jego kapłańskiej posługi. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na rzecz pomocy materialnej dla naszych Braci i Sióstr poszkodowanych ostatnio w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.
  2. W Pielgrzymce Nowogródzian na Jasnej Górze uczestniczy dzisiaj ks. Jan Adamarczuk. Wczoraj przewodniczył Apelowi Jasnogórskiemu, a dzisiaj odprawia Mszę św. w kaplicy Matki Bożej, modląc się za naszą wspólnotę parafialną.
  3. Msza św. w intencji Róży NMP Anielskiej zostanie odprawiona dziś o godzinie 18.00.
  4. W ramach akcji 1 grosz za 1 kilometr z okazji wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa w ubiegłą niedzielę zebraliśmy do skarbonek 1546,82 zł. Pieniądze po komisyjnym przeliczeniu zostały przesłane przelewem do Stowarzyszenia MIVA Polska i przekazane dla polskich misjonarzy.
  5. W związku z rozbudową naszej świątyni dobiega końca kolejny etap – położenie chodników. Zdecydowaliśmy, żeby wobec rosnących kosztów wykonać te prace w całości, a płatność rozłożyć w uzgodnieniu z wykonawcami do zapłacenia do końca roku. Pozostanie jeszcze zainstalowanie nowych bram wejściowych, zakup i postawienie lamp oraz inne mniejsze prace. Wszystkim wspierającym tę inwestycję wykonywaną w trudnych czasach składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać! O ofiarodawcach pamiętamy w modlitwie.
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    w poniedziałek – NMP Anielskiej z Porcjunkuli. W związku ze świętem NMP Anielskiej jest możliwość uzyskania odpustu Porcjunkuli. Odpust ten można uzyskać od południa (godz. 12.00) 1 sierpnia do północy (godz. 24.00) 2 sierpnia w kościołach parafialnych. Warunki odpustu: spowiedź i Komunia św., pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Bogadowolna modlitwa w intencjach papieża, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek  grzechu.
    w środę św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów.
    w piątek – święto Przemienienia Pańskiego, Msza św. o godzinie 18.00.
    w sobotę – bł. Edmunda Bojanowskiego.
  7. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św., podczas której za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.
  8. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30 oraz podczas wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwa do godziny 21.00.
  9. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu (7 sierpnia). O godzinie 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz nabożeństwo ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i rozważanie fatimskie.
  10. Wakacyjny porządek Mszy św. obowiązuje do końca wakacji. W niedziele Msze św. o godzinie 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00, nie będzie Mszy św. o godzinie 12.30. W tygodniu w poniedziałki o godzinie 8.00, we wtorki, środy, czwartki i piątki o godzinie 18.00, w soboty o 9.00 i 18.00.
  11. Spowiedź święta 15 minut przed Mszą św. w niedzielę i w tygodniu.
  12. Kancelaria Parafialna w czasie wakacji czynna w czwartki od 19.30 do 20.30.
  13. 41 Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę rozpocznie się 3 sierpnia (wtorek) i będzie tak jak w ubiegłym roku miała charakter sztafetowy. Zapraszamy na spotkania grupy duchowych pielgrzymów od wtorku do soboty po wieczornej Eucharystii: różaniec, konferencja i Apel Jasnogórski, w niedzielę i w poniedziałek o godz. 20.00. W tym czasie nie będzie modlitwy różańcowej przed Mszą św. Zapisy jeszcze dziś po Mszach św. w zakrystii.
  14. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: W NIEDZIELI przeczytamy: Tak samo jak dla dziadków czyli Czy współczesne pokolenie pamięta o Powstańcach Warszawskich?. W GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy artykuł: Czego uczy Święty Proboszcz Jan Maria Vianney.