1. Przeżywamy 19 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU.
  2. Trwa 41 Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Grupa 16 (duchowa) ma swoje spotkania w naszej parafii: dzisiaj o godz. 20:00 i jutro zakończenie wspólnego pielgrzymowania również o godz. 20:00.
  3. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne mogą wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej po każdej Mszy św. przed kościołem. W przyszłą niedzielę 15 sierpnia ofiary składane na tacę będą w całości przeznaczone na spłatę kolejnej raty za wykonany chodnik wokół kościoła razem z bramą wjazdową. Całość tej inwestycji wyniosła parafię 254 586,46 tys. zł. Ponad połowa tej kwoty została już zapłacona. Bóg zapłać za modlitwę i wszystkie złożone do tej pory ofiary.
  4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do skarbonek na pomoc materialną dla naszych braci i sióstr poszkodowanych ostatnio w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii 1952,72 zł. i 5 euro. Pieniądze zostały przekazane CARITAS Archidiecezji Wrocławskiej. Dziękujemy za wrażliwość na potrzeby naszych bliźnich.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    w poniedziałek – św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) patronki Europy.
    we wtorek – św. Wawrzyńca.
    w sobotę – św. Maksymiliana Marii Kolbego – prezbitera i męczennika.
  6. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia obchodzimy w przyszłą niedzielę. W tym dniu przypada również 101 rocznica Cudu nad Wisłą. Modlimy się za Wojsko Polskie. Po każdej Mszy Świętej błogosławić będziemy zioła i kwiaty.
  7. W ramach akcji STOP ABORCJI w przyszłą niedzielę z inicjatywy naszych parafian zbierane będą przed kościołem podpisy, do których potrzebny jest numer PESEL. Pamiętając o przykazaniu NIE ZABIJAJ ! zachęcamy do włączenia się w akcję.
  8. Wakacyjny porządek Mszy św. obowiązuje do końca wakacji. W niedziele Msze św. o godzinie 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00, nie będzie Mszy św. o godzinie 12.30. W tygodniu w poniedziałki o godzinie 8.00, we wtorki, środy, czwartki i piątki o godzinie 18.00, w soboty o 9.00 i 18.00.
  9. Spowiedź święta 15 minut przed Mszą św. w niedzielę i w tygodniu.
  10. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy w piątek 13 sierpnia. Rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 18.00, a następnie nabożeństwo z modlitwą różańcową i procesją dookoła kościoła. Po nabożeństwo adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21:00
  11. Kancelaria Parafialna w czasie wakacji czynna w czwartki od 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach na przykład wezwanie do chorego pogrzeb można kontaktować się telefonicznie.
  12. Zachęcamy do czytania w czasie wakacji czasopism katolickich: NIEDZIELI I GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku, a przeżywającym swoje imieniny i urodziny obfitości Bożego błogosławieństwa.