1. Przeżywamy 30 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Obchodzimy Światowy Dzień Misyjny ogłoszony przez Papieża Franciszka.
  2. Z okazji Dni Papieskich, dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 ku czci św. Jana Pawła II będzie śpiewał działający przy naszej parafii chór.
  3. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy jeszcze tylko w tym tygodniu po Mszy św. wieczornej około godziny 18.30, a w niedziele o 17.00. Dzieci zapraszamy na specjalny Różaniec dla nich w środę o godzinie 17.30.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w czwartek Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  5. Młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w poniedziałek 25 października na spotkanie formacyjne na godz. 19.15 do salki ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej będzie miał swoje spotkanie w czwartek po nabożeństwie różańcowym w salce ks. Zygmunta Jaroszka. Zapraszamy również parafian, którzy chcą włączyć się w działalność Akcji Katolickiej.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek do godziny 21.00. Na rozważanie Ewangelii wg św. Marka z komentarzem zapraszamy o godzinie 19.30.
  8. Zachęcamy do modlitwy za naszych zmarłych w miesiącu listopadzie. Pamiętajmy o słowach zapisanych już w Starym Testamencie: Świętą i zbawienną jest myśl modlić się za umarłych. Do domów naszych Parafian zostały rozniesione kartki wypominkowe z planem modlitwy oraz ulotki związane z naszą świątynią. Wypisane kartki z imionami naszych najbliższych prosimy wrzucać w kopercie z nazwą ulicy na tacę, składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Plan modlitwy wypominkowej znajduje się w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej parafii i facebook’u.
  9. Dziękujemy za udział parafian w wyborach do Rad Osiedli. Na kolejną kadencję zostali wybrani z naszej parafii Ewa Mazela i Mariusz Lipiński.
  10. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i religijnej wiedzy przez czytanie tygodników katolickich GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI. Jest także czasopismo dla młodzieży MIŁUJCIE SIĘ!, w którym przeczytamy artykuł o Znakach obecności Pana Boga,
    który przedstawia spektakularne uzdrowienia i nawrócenia za wstawiennictwem św. o. Pio.
  11. Na dzisiejszą niedzielę życzymy Bożego błogosławieństwa i zachęcamy do modlitwy różańcowej w dobiegającym końca miesiącu październiku.