1. Przeżywamy 33 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Libanie. Zachęcamy do modlitwy za prześladowanych chrześcijan. Po Mszach św. do puszek będzie przeprowadzona zbiórka na potrzeby Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  2. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne będą mogły wziąć
    od przedstawicieli Rady Parafialnej po każdej Mszy św. przed kościołem. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą w całości przeznaczone na spłatę kolejnej, już ostatniej raty, w kwocie 36 tys. zł. za wykonanie chodnika wokół naszej świątyni.
  3. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są rozprowadzane w naszej parafii po każdej Mszy św. przez Parafialny Zespół Caritas. Świece te zapalimy na naszych wigilijnych stołach. Dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i naszego parafialnego zespołu. Cena dużej świecy to 16 zł a małej 7zł.
  4. Na Słowno-Muzyczne Popołudnie Patriotyczne oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z Chórem Parafialnym i Scholą zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.30 (około godziny 13.30). Obok naszej parafii współorganizatorem i sponsorem jest Rada Osiedla Karłowice – Różanka, która po wydarzeniu zaprasza na rogale świętomarcińskie.
  5. Uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia Patronki naszej parafii obchodzimy we wtorek 16 listopada. Msze św. o godzinie 8.00 i suma odpustowa o godzinie 18.00.
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    we wtorek rocznica poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej
    w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczenniczki
    w sobotę św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  7. Na spotkanie synodalne wraz z Akcją Katolicką zapraszamy wszystkich Parafian w czwartek 18 listopada o godzinie 19.00 do salki ks. Zygmunta Jaroszka. Papież Franciszek ogłosił rozpoczęcie Synodu, który polega między innymi na spotkaniach odbywających się w parafiach. Pierwsze takie spotkanie w naszej parafii odbędzie się w czwartek, na które zapraszamy wszystkie osoby, pragnące podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami.
  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. wieczornej do godziny 21.00. Na rozważanie Ewangelii wg św. Marka z komentarzem zapraszamy o godzinie 19.30.
  9. Na Modlitwę Uwielbienia z towarzyszeniem muzycznym naszego Chóru Parafialnego zapraszamy w niedzielę 21 listopada po wieczornej Mszy św. do naszej świątyni.
  10. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i religijnej wiedzy przez czytanie tygodników katolickich. W NIEDZIELI przeczytamy o Światowym Dniu Ubogich. W GOŚCIU NIEDZIELNYM opisany jest w specjalnym dodatku męczennik naszych czasów ks. Jan Macha, który 20 listopada zostanie ogłoszony błogosławionym. Jest także czasopismo dla najmłodszych TĘCZA z kalendarzem adwentowym.
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki naszej Patronki Matki Bożej Miłosierdzia. Składamy serdeczne życzenia wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie imieniny, urodziny czy jubileusze.