1. Przeżywamy III NIEDZIELĘ ADWENTU. Kościół w Liturgii nazywa ją Niedzielą Radości – Gaudete. Używamy dzisiaj różowego koloru szat liturgicznych.
  2. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabyć po Mszach św. przed Ołtarzem. Tradycyjnie zbierane przy tej okazji ofiary zostaną w tym roku przeznaczone na spłacenie ostatniej raty drogi wokół kościoła.
  3. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza Parafialny Zespół Caritas po Mszach św. przed kościołem. Dochód jest przeznaczony na działalność charytatywną.
  4. Koperty na ofiarę na rozbudowę naszej świątyni osoby chętne mogą wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej po każdej Mszy św. przed kościołem. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą w całości przeznaczone na spłatę ostatniej raty. Pozostało jeszcze do zebrania około 20 tys. zł za wykonanie chodnika wokół naszej świątyni.
  5. W okresie Adwentu zachęcamy do uczestniczenia w Roratach od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00; w środy dodatkowo o godzinie 6.15 (nie ma Mszy św. o godzinie 8.00) oraz w soboty o godzinie 9.00.
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    w poniedziałek św. Łucji. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
    we wtorek św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
  7. Sakrament namaszczenia chorych w ramach specjalnego nabożeństwa i modlitw będzie udzielany w naszej parafii będzie udzielany w najbliższą środę o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy osoby, które pragną przyjąć ten sakrament i modlić się o swoje zdrowie.
  8. Rekolekcje Adwentowe, pod hasłem Parafia wspólnotą wspólnot poprowadzi w tym roku ks. Klaudiusz Kordos z Oleśnicy. Rozpoczną się w najbliższym tygodniu w czwartek o godzinie 18.00 a zakończą w niedzielę. W piątek zapraszamy na rekolekcyjną Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godziny 21.00. W sobotę w naszej parafii dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 8.30 do 10.30 oraz od godziny 16.30 do 19.15. Plan rekolekcji znajduje się w gablotach przed kościołem, na naszej stronie internetowej i na facebooku.
  9. W najbliższy piątek ks. Jan uda się ze świąteczną posługą sakramentalną do chorych. Można zgłaszać osoby z rodziny czy sąsiadów, które chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej kapłana.
  10. Ministranci w następną niedzielę po każdej Mszy św. przed kościołem będą rozprowadzać sianko  na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na fundusz ministrancki.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy o bohaterach naszej wolności w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W NIEDZIELI jako dodatek dołączony jest kalendarz ścienny z fotografiami obiektów sakralnych. Czasopismo U PANI OSTROBRAMSKIEJ zostało rozniesione do domów naszych Parafian. Znajduje się w nim informacja o najbliższej wizycie duszpasterskiej – kolędzie. Będzie się ona odbywała w dwóch etapach: będą odprawiane Msze św. za mieszkańców poszczególnych ulic w pierwszej połowie stycznia; po feriach zimowych od 14 lutego księża odwiedzą Parafian, którzy zaproszą ich do swoich domów. Osoby, które z różnych powodów nie otrzymały czasopisma mogą je wziąć z miejsca przeznaczonego na prasę. Znajdują się tam również specjalne druki zaproszenia na kolędę.
  12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dużo radości w Niedzielę Gaudete oraz owocnego przeżycia Rekolekcji Adwentowych i spowiedzi świątecznej.