1. Przeżywamy IV NIEDZIELĘ ADWENTU. Za wygłoszone nauki rekolekcyjne dziękujemy ks. Klaudiuszowi Kordosowi.
  2. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są w całości przeznaczone na spłacenie ostatniej raty drogi wokół kościoła. Msza św. w intencji ofiarodawców na rozbudowę naszej świątyni zostanie odprawiona we wtorek 21 grudnia o godzinie 18.00
  3. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabyć po Mszach św. przed Ołtarzem. Tradycyjnie zbierane przy tej okazji ofiary zostaną w tym roku przeznaczone na spłacenie ostatniej raty drogi wokół kościoła. Do tej samej skarbony można również wrzucać zaproszenia na wizytę duszpasterską – kolędę.
  4. Sianko na stół wigilijny ministranci rozprowadzają po każdej Mszy św. przed kościołem. Dochód jest przeznaczony na fundusz ministrancki.
  5. W ostatnim już tygodniu Adwentu zachęcamy do uczestniczenia w Roratach od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.00; w środę dodatkowo o godzinie 6.15 (nie ma Mszy św. o godzinie 8.00). Nagrody za Roraty zostaną rozdane w środę po wieczornej Eucharystii. Dlatego zapraszamy dzieci i rodziców do salki ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  6. Dekorowanie oraz przygotowanie naszej świątyni do Świąt Narodzenia Pańskiego zaplanowane jest na wtorek 21 grudnia o godzinie 19.15. Zapraszamy osoby, które mogą i chcą włączyć się do pomocy.
  7. Spowiedź święta dla osób, którym nie udało się jeszcze skorzystać z tego sakramentu przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św.
  8. W Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego Msze św. Pasterskie o godzinie 21.00 i 24.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00 oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na poranną Eucharystię o godzinie 8.00. Zgodnie z polską tradycją w Wigilię zachowujemy post od pokarmów mięsnych. Podczas wieczerzy wigilijnej, którą będziemy spożywali w gronie najbliższych pamiętajmy o: odczytaniu fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza, wspólnej modlitwie, przełamaniu się opłatkiem, składaniu życzeń i śpiewaniu pięknych, tradycyjnych kolęd.
  9. W pierwszy i drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. niedzielny. Taca w drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego przeznaczona jest na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.
  10. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie i rozprowadzenie 35 paczek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii przed Świętami Bożego Narodzenia. Dziękujemy również Radzie Osiedla Karłowice – Różanka oraz wszystkim zaangażowanym, którzy włączyli się w tę akcję charytatywną.
  11. W ramach zbiórki dla Kościoła na Wschodzie w naszej parafii zostało zebrane 1359,69 zł. Za ofiary dziękujemy – Bóg zapłać!
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM znajdziemy płytę z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. Do NIEDZIELI dołączony jest śpiewnik kolędowy z obrzędem wieczerzy wigilijnej. W czasopiśmie dla młodzieży MIŁUJCIE SIĘ  przeczytamy pełne nadziei świadectwa ludzi, którym Pan Bóg przywrócił radość i sens życia oraz o Największym wydarzeniu w historii świata, którego pamiątkę już niedługo będziemy obchodzić. Jest także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla najmłodszych z kodem dostępu do Nowych Kolęd Arki Noego.
  13. Wszystkim Parafianom i Gościom w ostatnią Niedzielę Adwentu życzymy błogosławieństwa Bożego na Dzień Pański oraz na ostatnie dni przygotowania na przyjście Pana Jezusa.