1. Przeżywamy 8 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ukrainie i prośmy Pana Boga o pokój w Europie śpiewając na koniec Mszy św. Suplikacje.
  2. Ofiarą do puszek po każdej Mszy św. dzisiaj oraz w Środę Popielcową można wesprzeć uchodźców wojennych z Ukrainy.
  3. Spotkanie synodalne odbędzie się dzisiaj o godzinie 16.00 w salce ks. Zygmunta Jaroszka. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby oraz członków grup parafialnych.
  4. Środę Popielcową przeżywamy w najbliższym tygodniu. Rozpoczyna ona Wielki Post czyli okres Czterdziestodniowego Przygotowania do Świąt Paschalnych Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli powstrzymanie się od spożywania mięsa i ograniczenie się do jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych. Papież Franciszek zachęca, aby Środa Popielcowa była dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godzinie 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30.
  5. Na Drogę Krzyżową w okresie Wielkiego Postu zapraszamy w piątki: dzieci o godzinie 17.00, a młodzież i dorosłych po Mszy św. o godzinie 8.00 i 18.00. Wieczorną Drogę Krzyżową i następującą po niej Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godziny 21.00 będziemy ofiarować w intencji pokoju na Ukrainie. Zapraszamy bardzo serdecznie do włączenia się w tą wspólną modlitwę o pokój.
  6. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  7. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w piątek święto św. Kazimierza, Królewicza.
  8. W pierwszy czwartek miesiąca na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu zapraszamy również na „Godzinę Świętą” czyli czuwanie z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu od godz. 23.00 do godz. 24.00.
  9. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30.
  10. Chorych w ich domach z posługą sakramentalną ks. Jan odwiedzi w pierwszy piątek miesiąca od godz. 10.00.
  11. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.15 rozważanie fatimskie, o 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  12. Przyszła niedziela jako I miesiąca będzie niedzielą adoracyjną dlatego po każdej Mszy św. będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  13. W naszej parafii są dostępne czasopisma katolickie, dzięki którym możemy pogłębiać naszą wiarę i religijną wiedzę. Szczególnie polecamy w tygodniki katolickie NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, w których przeczytamy o rozpoczynającym się Wielkim Poście.
  14. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu jako przygotowania na Święta Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.