1. Przeżywamy III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU. Za posługę duszpasterską i wygłoszone Słowo Boże dziękujemy o. Mariuszowi Woźniakowi, dominikaninowi z Charkowa na Ukrainie, który przyjechał w sprawach służbowych i nie mógł już powrócić do swojego miejsca posługi ze względu na wojnę.
  2. Trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Do piątku (25 marca) zachęcamy do wspólnej modlitwy, którą prowadzą małżeństwa z naszej parafii. Dzisiaj zapraszamy po każdej Mszy św., a w tygodniu po wieczornej Eucharystii. Można również złożyć w koszyku przed ołtarzem wypełnioną deklarację duchowej adopcji dziecka poczętego, której formularze znajdują się przy wejściu do kościoła.
  3. Na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy o godzinie 17.00.
  4. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są w całości przeznaczone na dalsze prace w naszej świątyni i w jej otoczeniu. W ostatnim czasie zostały wykonane następujące prace: pomalowano chór; uporządkowano przewody przy organach; wymieniono stare płytki, które były potłuczone; zakupiono dodatkowe krzesła; wymieniono skorodowaną rynnę przy bocznym wejściu i założono młynek do odprowadzania zużytej wody oraz pomalowano i uporządkowano kuchnię służąca grupom parafialnym. W ostatnim tygodniu zostało zakupionych 16 słupów oświetleniowych i lamp zewnętrznych. Systematycznie będą one instalowane wokół kościoła w przygotowanych wcześniej miejscach, do których wcześniej doprowadzono przewody. Cieszymy się, że udało się dokonać tych zakupów w czasie, kiedy ceny rosną bardzo szybko. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać! Msza św. w intencji ofiarodawców na rozbudowę naszego kościoła zostanie odprawiona we wtorek 22 marca o godzinie 18.00.
  5. Wielkanocne baranki oraz paschaliki rozprowadza po Mszach św. przed kościołem Parafialny Zespół Caritas. Cena świecy to 15zł a baranka 5zł. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.
  6. Spotkanie Synodalne odbędzie się dzisiaj o godzinie 15.00 w salce ks. Zygmunta Jaroszka. Zapraszamy wszystkie chętne osoby.
  7. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 21 marca o godz. 19.15 w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  8. Na Drogę Krzyżową w okresie Wielkiego Postu zapraszamy w piątki: dzieci o godzinie 17.00, a młodzież i dorosłych po Mszy św. o godzinie 8.00 i 18.00. Po wieczornej Drodze Krzyżowej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Niech nabożeństwa pasyjne i Adoracja będą szczególną naszą chrześcijańską modlitwą o pokój.
  9. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00. Jest to także Dzień Świętości Życia. W tym dniu z całym Kościołem będziemy się modlić o ochronę życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  10. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w niedzielę 27 marca o godzinie 19.00 w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  11. W ubiegłą niedzielę do puszek zebraliśmy na pomoc polskim misjonarzom 1359,46 zł i 30€.
  12. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 31 marca i potrwają do niedzieli 3 kwietnia. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Artur Szela, przełożony w seminarium duchownym i kapelan wojewódzki straży pożarnej.
  13. W naszej parafii są dostępne czasopisma katolickie, dzięki którym możemy pogłębiać naszą wiarę i religijną wiedzę. Na czas Wielkiego Postu szczególnie polecamy tygodniki katolickie NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
  14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy opieki Matki Bożej Miłosierdzia oraz błogosławieństwa Bożego na niedzielę oraz kolejny tydzień Wielkiego Postu. Wszystkim obchodzącym w najbliższym czasie urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia.