Adoracja bez Granic: całodobowa modlitwa o pokój

Można zapisać się jeszcze na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem aby zawsze ktoś był przy Panu Jezusie. Oczywiście zapraszamy nawet jeżeli lista obecności jest zapełniona (zapisują się osoby, które deklarują, że będą o wybranych godzinach w kościele).

Pamiętajmy o tym, że możemy spokojnie wyjść kiedy kolejna osoba przyjdzie lub jeśli w kościele są inni wierni, ponieważ Pan Jezus nie powinien być sam.

CZUWANIE PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM – ZAPISY

Całodobowa, wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu w łączności z aktem poświęcenia przez Papieża Franciszka Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. To modlitewna propozycja na uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca).

– Modlitwa jest zawsze dużo bardziej skuteczna, niż jakiekolwiek działanie, dlatego w tej dramatycznej chwili padnijmy na kolana przed naszym Zbawicielem i prośmy o pokój! Pokój dla Ukrainy, dla całego świata, dla naszych domów, dla naszych serc – mówi Maciej Bodasiński, współorganizator wydarzenia.

Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu zaplanowana jest na 25 marca. To Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień w którym Archanioł Gabriel nawiedził Matkę Bożą i zapowiedział przyjście Zbawiciela, to bardzo znaczący dzień w Kościele Katolickim. Dokładnie dziewięć miesięcy później narodzi się Jezus. Ten dzień w historii zbawienia, to zapowiedź odkupienia i ocalenia. – Dlatego chcemy, właśnie tego dnia, prosić o ocalenie od wojny w każdej postaci i błagać Boga o pokój. Modlimy się w łączności z Papieżem Franciszkiem, który też wybrał tę datę na poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, o co prosiła Matka Boża w Fatimie – mówi Maciej Bodasiński, współorganizator wydarzenia.

Adoracja bez Granic jest odpowiedzią na wezwanie Konferencji Episkopatu Polski do organizowania tego dnia czuwań modlitewnych w całej Polsce.

Tego dnia rozegra się wielka duchowa bitwa, od której zależą przyszłe losy Ukrainy, Polski, Rosji, Europy i całego świata. Stańmy do wspólnej walki o pokój. Naszą bronią jest: wiara, nadzieja i miłość. Zło dobrem zwyciężaj!. – kończy Maciej Bodasiński

Akt poświęcenia zaplanowany jest na 25 marca 2022 roku na godz. 17:00. Wtedy też rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu we wszystkich chętnych polskich parafiach i ma potrwać do wieczornej mszy świętej następnego dnia – 26 marca (sobota).

W naszej parafii również będziemy mogli wspólnie modlić się w łączności z Papieżem  Franciszkiem i całym Kościołem. AKT POŚWIĘCENIA ROSJI I UKRAINY NIEPOKALANEMU SERCU MARYI (LINK)

źródło: www.adoracjabezgranic.pl