1. Przeżywamy IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU. Jest to niedziela Laetare czyli Radości, dlatego używamy koloru różowego szat liturgicznych. Na ostatnim etapie praktyki diakońskiej witamy ponownie dk. Cyryla i prosimy o modlitwę w jego przygotowaniu do święceń prezbiteratu.
  2. Na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy o godzinie 17.00.
  3. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się dzisiaj o godzinie 19:00 w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  4. Wielkanocne paschaliki rozprowadza po Mszach św. przed kościołem Parafialny Zespół Caritas. Cena świecy to 15zł. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.
  5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 31 marca i potrwają do niedzieli 3 kwietnia. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Artur Szela, przełożony w seminarium duchownym i  kapelan wojewódzki straży pożarnej. PLAN REKOLEKCJI (LINK).
  6. Na Drogę Krzyżową w najbliższy piątek zapraszamy po porannej Mszy św. oraz około godziny 19.15 (po wieczornej Eucharystii). Nabożeństwo rozpocznie się na tzw. „górce” w pobliżu numeru Grudziądzka 79 następnie przejdziemy w kierunku numerów 95 i 120, wzdłuż ulicy Krzywoustego i alejką do ulicy Kętrzyńskiej by zakończyć wspólna modlitwę przy Krzyżu Misyjnym. Dając wyraz naszej wiary, weźmy liczny udział w nabożeństwie i udekorujmy okna naszych domów i mieszkań na trasie Drogi Krzyżowej. Na dziękczynienie przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy do kościoła po Drodze Krzyżowej do godziny 22:00.
  7. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.15 rozważanie fatimskie, o 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca
  8. Koperty na ofiarę na dalsze prace remontowe w naszej świątyni osoby chętne będą mogły wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę 3 kwietnia po każdej Mszy św. przed kościołem. Ofiary składane na tacę w Niedzielę Palmową (10 kwietnia) będą w całości przeznaczone na kolejne etapy prac remontowych. W ostatnim czasie zakupiliśmy lampy i oprawy na zewnątrz kościoła a w dalszych etapach planujemy między innymi: zainstalowanie lamp wokół świątyni; dobudowę kruchty; usprawnienie wentylacji oraz wykonanie łącznika między naszym chodnikiem a ulicą Kętrzyńską. W tych wszystkich działaniach trwają rozmowy i są przygotowywane kosztorysy.
  9. Parafialny Zespół Caritas w ostatnich dniach rozprowadził w parafii 32 paczki żywnościowe, które trafiły do najbardziej potrzebujących Parafian przed Świętami Wielkiej Nocy. Serdecznie dziękujemy wszystkich osobom zaangażowanym w przygotowanie i rozprowadzenie Toreb Miłosierdzia oraz Parafianom, którzy przynieśli w nich produkty przeznaczone dla najuboższych.
  10. W naszej parafii są dostępne czasopisma katolickie, dzięki którym możemy pogłębiać naszą wiarę i religijną wiedzę. W GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy o prorockiej wizji z Fatimy, którą odczytujemy w odniesieniu do wojny na Ukrainie. W NIEDZIELI znajdziemy dodatek pt. Zrozumieć świat opisujący w świetle wiary obecną sytuację we współczesnym świecie.
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za piękne przeżycie nabożeństw i Adoracji w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i życzymy spotkania z Jezusem podczas rekolekcji przygotowujących nas na Święta Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.