1. Przeżywamy 3 Niedzielę Wielkanocną. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.00. O 17.30 nabożeństwo majowe i błogosławieństwo.
  2. Rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony szczególnie Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywać się będą w tygodniu po wieczornej Mszy św. Dzisiaj oraz we wtorek 3 maja majówka o godzinie 17.30. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako niedzielę adoracyjną dlatego po każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem będziemy  modlić się Litanią Loretańską.
  3. We wtorek, 3. maja obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski. Msze święte sprawowane będą według porządku niedzielnego. W tym dniu obchodzimy również 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Na każdej Eucharystii będziemy ponawiali Akt oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi Matki Kościoła a po każdej Mszy św. będziemy śpiewali Hymn Boże Coś Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszej Ojczyźnie i wszystkich rodakach, prosząc o zgodę, pomyślność i wierność wartościom wyznawanym przez naszych przodków.
  4. Koperty na ofiarę na kolejne etapy prac remontowych w naszym kościele oraz wokół niego osoby chętne będą  mogły wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę. Ofiary składane na tacę w niedzielę 15 maja będą w całości przeznaczone na kolejne etapy prac remontowych.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu zapraszamy również na „Godzinę Świętą” czyli czuwanie z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu od godz. 23.00 do godz. 24.00.
  6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Od godziny 17.00 spowiedź dla pierwszej grupy dzieci pierwszokomunijnych a dla drugiej w sobotę o godzinie 14.00. W tym dniu oraz w następny piątek nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu ze względu na porządki oraz przygotowanie świątyni przez do Pierwszej Komunii Świętej i Rocznicy.
  7. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.15 rozważanie fatimskie, o 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  8. Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii w tym roku odbywać się będzie w dwóch grupach. W najbliższą sobotę oraz niedzielę do tego sakramentu przystąpią dzieci w czasie Mszach św. o godzinie 11.00. Wszystkich Parafian prosimy o przyjście w niedziele 8 maja (I Komunia) i 15 maja (Rocznica Pierwszej Komunii) na inną godzinę.
  9. Zapraszamy na Szkołę Modlitwy prowadzoną przez ks. Artura, która rozpocznie się 11 maja i potrwa do 15 czerwca. Spotkania ogólne będą się odbywać raz w tygodniu w środy po wieczornej Mszy św. Chętne osoby mogą zapisywać się przez kontakt telefoniczny i internetowy oraz w zakrystii.
  10. Parafialne pielgrzymki samolotem w tym roku zaplanowane są do Medjugorie (20-27 czerwca) oraz do Ziemi Świętej (23-30 września). Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii do 8 maja. O programach pielgrzymek można przeczytać na naszej stronie internetowej, na facebooku oraz na tablicach ogłoszeń przed kościołem.
  11.  Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, dzięki którym możemy pogłębiać naszą wiarę i religijną wiedzę. Szczególnie polecamy w naszej parafii tygodniki katolickie GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELĘ.
  12. W Maryjnym miesiącu maju życzymy zawierzenia swojego życia razem z Maryją Panu Bogu.