1. Przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego czyli Uroczystość Pięćdziesiątnicy. Kończy się liturgiczny okres Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec w tygodniu
    po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godzinie 17.30.
  3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    – w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
    – w środę Św. Jadwigi Królowej
    w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    w sobotę św. Barnaby apostoła
  4. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 6 czerwca o godz. 19.15 w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  5. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po nabożeństwie czerwcowym do godziny 21.00.
  6. Beatyfikacja męczenniczek Siostry Marii Paschalis i IX Towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety odbędzie się w sobotę 11 czerwca o godzinie 11.00 w Archikatedrze Św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Uroczystości będzie przewodniczył specjalny wysłannik Papieża Franciszka. W związku z tym wydarzeniem zapraszamy również na Muzyczne Uwielbienie Boga Ojca za dar tej beatyfikacji z modlitwą o uzdrowienie pod hasłem: Wierne Miłości 11 czerwca o 18.30 w Hali Stulecia. Darmowe bilety osoby, które się zapisały mogą odebrać dzisiaj w zakrystii po Mszach św. Dziękczynna Eucharystia za dar beatyfikacji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę (12 czerwca) o godzinie 11.30 w Archikatedrze Wrocławskiej.
  7. Rodziców dzieci, które w roku 2023 pragną przystąpić w naszej parafii do I Komunii świętej zapraszamy na spotkanie w niedzielę 19 czerwca po Mszy św. o godz. 11.00 do salki ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  8. Koperty na ofiarę na dalsze prace remontowe w naszej świątyni osoby chętne będą mogły wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przed kościołem. Ofiary składane na tacę 19 czerwca będą w całości przeznaczone na kolejne prace remontowe.
  9. Kwiaty do sypania podczas procesji w Boże Ciało można przynosić w przyszłą niedzielę przed lub po Mszach św. do salki parafialnej, która będzie w tym celu otwarta. Będzie tam ustawiony kosz, do którego należy wrzucać kwiaty. W razie potrzeby Pan kościelny będzie otwierał drzwi.
  10. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, dzięki którym możemy pogłębiać naszą wiarę i religijną wiedzę. W naszej parafii szczególnie polecamy GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELĘ. Przypominamy, że w obydwu tygodnikach znajdują się czytania na cały tydzień z komentarzami. Może to być ważna pomoc w jeszcze pełniejszym rozważaniu Bożego Słowa, które słyszymy w czasie Liturgii.
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy otwartego serca na przyjęcie darów Ducha Świętego oraz błogosławionego tygodnia.