1. Przeżywamy Niedzielę Najświętszej Trójcy oddając szczególną cześć Bogu Ojcu i Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu.
  2. Koperty na ofiarę na dalsze prace remontowe w naszej świątyni osoby chętne mogą wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą w całości przeznaczone na kolejne prace remontowe. W najbliższym czasie chcemy dobudować nową kruchtę boczną z dopasowanymi do niej drzwiami; doprowadzić do dokończenia porządkowania terenów zielonych wokół kościoła; przygotowywany jest projekt wentylacji wewnątrz kościoła; chcielibyśmy uporządkować prezbiterium m.in. przenosząc tabernakulum na środek i dobudowując chrzcielnicę, która jest obowiązkowym elementem wyposażenia kościoła parafialnego. Prosimy o życzliwość i wsparcie tych dzieł.
  3. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godzinie 17.30. W Boże Ciało Litanię będziemy śpiewali w czasie procesji.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    – w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,
    – w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  5. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w poniedziałek 13 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 18.00, a następnie Litania do Serca Pana Jezusa i procesja różańcowa wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zakończenie procesji fatimskiej przy figurze Matki Bożej na zewnątrz świątyni.
  6. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzimy w najbliższy czwartek. Msze św. o godzinie 8.00; 9.30; 11.00 oraz 18.00. Po Mszy św. o godzinie 11.00 wyjdziemy z Procesją Eucharystyczną. Przejdziemy ulicami: al. Brücknera, Giżycką i Kętrzyńską. Zakończenie procesji do czterech ołtarzy na placu przed kościołem. W Oktawie Bożego Ciała czyli do następnego czwartku Procesje Eucharystyczne wokół kościoła ze śpiewaną Litanią do Serca Pana Jezusa. Próba dla dzieci sypiących kwiaty w czasie procesji odbędzie się we wtorek 14 czerwca po wieczornej Mszy św.
  7. Ołtarze na Boże Ciało będziemy przygotowywać w środę po wieczornej Eucharystii. Pierwszy ołtarz przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych; drugi ołtarz Domowy Kościół; trzeci ołtarz Akcja Katolicka; czwarty ołtarz Grupa Charyzmatyczna.
  8. Zachęcamy do udziału w koncercie uwielbieniowym w NieboGłosy, który po raz kolejny odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała o godzinie 19.30 na pl. Wolności we Wrocławiu. Wstęp jest wolny.
  9. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po procesji eucharystycznej do godziny 21.00.
  10. Rodziców dzieci, które w roku 2023 pragną przystąpić w naszej parafii do I Komunii świętej zapraszamy na spotkanie w niedzielę 19 czerwca po Mszy św. o godz. 11.00 do salki ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  11. Na koncert pt: „Modlitwa o pokój” w wykonaniu ks. Jacka Tomaszewskiego, byłego wikariusza naszej parafii zapraszamy do kościoła w niedzielę 19 czerwca o godz. 19.00. Niech ten koncert będzie naszą wspólną modlitwą o tak potrzeby dzisiaj pokój na świecie i w naszych sercach.
  12. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, szczególnie GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI, dzięki którym możemy pogłębić naszą religijną wiedzę.
  13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknego przeżycia niedzieli, w której oddajemy cześć Trójjedynemu Bogu oraz uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w której uwielbiamy Jezusa obecnego w Eucharystii i przechodzącego w procesji ulicami naszych miejscowości.