1. Przeżywamy 17 NIEDZIELĘ  W CIĄGU ROKU.
  2. Błogosławieństwo pojazdów i ich właścicieli w związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców odbędzie się po każdej Mszy św. Będą także zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy posługujących na całym świecie w ramach akcji prowadzonej przez MIVA Polska św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr.
  3. Wakacyjny porządek Mszy św. obowiązuje do końca wakacji. W niedziele przez całe wakacje nie będzie Mszy św. o godzinie 12.30. W tygodniu będzie obowiązywał następujący porządek Mszy św. w poniedziałek o godzinie 8.00; we wtorek, środę, czwartek, piątek o godzinie 18.00; w sobotę o godzinie 9.00 i 18.00.
  4. Spowiedź święta w wakacje 15 minut przed każdą Mszą św. w niedzielę i w tygodniu. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Eucharystią ze względu na wakacyjne wyjazdy duszpasterskie i wypoczynkowe.
  5. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko w czwartki od godziny 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach na przykład wezwanie do chorego czy pogrzeb można kontaktować się telefonicznie.
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    w poniedziałek Święto św. Jakuba, apostoła
    e wtorek Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
    w piątek Wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza
  7. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św. do godziny 20.00.
  8. 42 Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę pod hasłem Chrystus naszym pokojem rozpocznie się 2 sierpnia. Tradycyjnie zapraszamy do duchowego pielgrzymowania w grupie 16 w naszej parafii. Zapisy w zakrystii.
  9. W najbliższa w sobotę i niedzielę ksiądz Jan będzie uczestniczył w Pielgrzymce Nowogródzian na Jasna Górę, polecając w czasie Apelu Jasnogórskiego i Mszy Świętej w niedzielę o godzinie 9:30 w kaplicy Jasnogórskiej intencje parafii i całej parafialnej wspólnoty. Zachęcamy do duchowego włączenia się w tą modlitwę.
  10. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, szczególnie GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI.
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wyjeżdżającym na wakacyjny wypoczynek  życzymy dobrej pogody i wielu miłych wrażeń.