1. Przeżywamy 20 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU.
  2. Z racji niedzieli adoracyjnej po każdej Eucharystii modlimy się dzisiaj przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Adoracja Najświętszego Sakramentu również  od godziny 17.00. Zakończy się o 17.30 Koronką do Bożego Miłosierdzia  i błogosławieństwem.
  3. Wakacyjny porządek Mszy św. obowiązuje do końca wakacji. W niedziele przez całe wakacje nie będzie Mszy św. o godzinie 12.30. W tygodniu będzie obowiązywał następujący porządek Mszy św. w poniedziałek o godzinie 8.00; we wtorek, środę, czwartek, piątek o godzinie 18.00; w sobotę o godzinie 9.00 i 18.00.
  4. Spowiedź święta w wakacje 15 minut przed każdą Mszą św. w niedzielę i w tygodniu. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Eucharystią ze względu na wakacyjne wyjazdy duszpasterskie i wypoczynkowe.
  5. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko w czwartki od godziny 19.30
    do 20.30. W pilnych sprawach na przykład wezwanie do chorego czy pogrzeb można kontaktować się telefonicznie.
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    w środę św. Jacka, prezbitera
    w sobotę św, Bernarda, opata i diakona
  7. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodzimy w poniedziałek
    15 sierpnia. Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej Eucharystii błogosławione będą zioła i kwiaty. Zebrane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone zostaną na budowę i remont kościołów w Archidiecezji. W 102. rocznicę Cudu nad Wisłą zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i za Wojsko Polskie.
  8. W sobotę 20 sierpnia odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Matki Bożej   i Wspólnot Żywego Różańca do Henrykowa. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania.
  9. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św.
    do godziny 20.00.
  10. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, szczególnie GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI . Niech będą dla nas wakacyjna lektura pogłębiającą naszą religijną wiedzą.
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku, a przeżywającym swoje imieniny i urodziny obfitości Bożego błogosławieństwa.