1. Przeżywamy 22 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU.
  2. Od czwartku 1 września wracamy do porządku Mszy św. z roku szkolnego.
    W niedziele Msze św. o godzinie 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. W tygodniu o 8.00 i 18.00, w soboty o 9.00 i 18.00.
  3. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w czwartek od godziny 19.30 do 20.30.
  4. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odprawiona zostanie w czwartek 1 września o godzinie 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i pracowników oświaty.
  5. 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej będziemy przeżywać w czwartek 1 września. Podczas Mszy św. będziemy szczególnie modlić się za zmarłych biskupów, prezbiterów i wiernych, którzy ponieśli śmierć podczas trwania II wojny światowej.
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    – w poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela;
    – w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dK.
  7. W pierwszy czwartek miesiąca na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu zapraszamy również na Godzinę Świętą czyli czuwanie z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu od godz. 23.00 do godz. 24.00.
  8. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.00 oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po wieczornej Eucharystii i potrwa do godziny 21.00.
  9. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu (3 września). O godzinie 8.15 rozważanie fatimskie, o 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy też na codzienną modlitwę różańcową w intencji parafii.
  10. Przyszła niedziela jako I miesiąca będzie niedzielą adoracyjną, dlatego po każdej Mszy św. będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Również Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Zakończy się o godzinie 17.30 Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem.
  11. Kandydatów do bierzmowania, którzy kończą roczne przygotowanie zapraszamy w niedzielę 4 września na Mszę św. o godzinie 18:00 i spotkanie po Eucharystii w kościele.
  12. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich i pogłębiania swojej religijnej wiedzy. Szczególnie polecamy GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELĘ, a dla najmłodszych
    jest nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę
    oraz bezpiecznych powrotów z wakacji i urlopów, ale także do pracy i szkoły po wakacyjnym wypoczynku.