1. Przeżywamy 27 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Z racji niedzieli adoracyjnej po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozważanie tajemnicy różańca.
  2. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy przez cały październik w tygodniu po wieczornej Eucharystii, a w niedziele o 17.00. Dodatkowy różaniec dla dzieci w czwartki o godz. 17.30.
  3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    we wtorek – św. Franciszka z Asyżu;
    w środę – św. Siostry Faustyny Kowalskiej;
    w piątek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  4. Sakramentu Bierzmowania po ponad rocznym przygotowaniu kandydatów udzieli w najbliższą środę bp Maciej Małyga. W tym dniu wyjątkowo nabożeństwo różańcowe o 17.30, a po nim młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św., w czasie której za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się między innymi o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
  6. Na Godzinę Świętą zapraszamy do świątyni przed Najświętszy Sakrament w pierwszy czwartek miesiąca od godziny 23.00 do godziny 24.00.
  7. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30.
  8. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św. i różańcu do godziny 21.00.
  9. Na Oratorium Miażdżąca Głowę Węża zapraszamy w sobotę 8 października o godzinie 19.30 do parafii pw. Trójcy Świętej przy ul. Krzyckiej. W tej samej parafii zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy i poświęcenie ikon Oblicze Matki, które będzie miało miejsce 8 października o 19.30. Szczegóły na plakatach.
  10. W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego przed kościołem po każdej Mszy Św. można oddać swój głos na projekty numer 28 i 30 związane z terenem znajdującym się w pobliżu naszej parafii, który dotyczy rewitalizacji historycznego ogrodu pomiędzy ulicami Toruńską, Brucknera a Krzywoustego. Członkowie Akcji Katolickiej będą pełnić dyżury dzisiaj i w przyszłą niedzielę.
  11. Dziękczynna Msza św. dożynkowa w intencji działkowców Rodzinnych Ogrodów Działkowych Wytchnienie zostanie odprawiona w naszym kościele w niedzielę 9 października o godzinie 9.30. Zapraszamy.
  12. Młodzież z klas 8 i starszą, która pragnie przyjąć Sakrament Bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku 2023 zapraszamy w niedzielę 9 października na Mszę św. o godzinie 18.00, a po niej spotkanie w kościele z ks. Maciejem.
  13. Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Grobu Świętej Jadwigi w Trzebnicy pod hasłem Idziemy razem! wyruszy spod Archikatedry Wrocławskiej w sobotę 15 października o godzinie 6.00. Tak jak w ubiegłych latach grupa z naszej parafii wyruszy sprzed naszego kościoła o godzinie 6.30 i dołączy do jednej z grup pielgrzymkowych przy Moście Trzebnickim. Pielgrzymka zakończy się Mszą św. o godzinie 16.30 przy Bazylice Trzebnickiej. Lista dla osób, które chciałyby wyruszyć z naszej parafii znajduje się w zakrystii.
  14. Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze zaplanowana jest na 13 października (czwartek). Jedziemy z osobami ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Koszt to 80 zł. Zapisy w zakrystii.
  15. Osoby chore, niepełnosprawne i ich rodziny oraz przyjaciół zapraszamy w sobotę 22 października o godzinie 15.00 do naszego kościoła, aby wspólnie się spotkać, pomodlić, porozmawiać i pośpiewać.
  16. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. W GOŚCIU NIEDZIELNYM Kardynał Krajewski opowiada o wizycie na Ukrainie w wywiadzie pt. Brakuje łez, brakuje słów. W dodatku do NIEDZIELI BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ o Sanktuarium Maryjnym w Gidlach Tu odzyskuje się zdrowie.
  17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w różańcowym miesiącu październiku i opieki Matki Bożej Różańcowej.