1. Przeżywamy I NIEDZIELĘ ADWENTU. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Zadbajmy o to, aby na naszym wigilijnym stole znalazł się poświęcony opłatek. Tradycyjnie zebrane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na dalsze prace w naszej świątyni.
 2. W okresie Adwentu zachęcamy do uczestniczenia w Roratach od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00; w środy dodatkowo o godzinie 6.15 (nie ma Mszy św. o 8.00) oraz w soboty o godzinie 9.00. Na Mszę św. Roratnią poświęconą Matce Bożej oczekującej na narodzenie Pana Jezusa przynosimy ze sobą lampiony.
 3. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są dalej rozprowadzane w naszej parafii po każdej Mszy św. przez Parafialny Zespół Caritas. Świece te zapalimy na naszych wigilijnych stołach. Dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na działalność charytatywną Caritas.
 4. Zbiórka do puszek w ramach akcji Ukraina – Uleczyć Tęsknotę organizowana przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach akcji obchodzonego dwa tygodnie temu Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest organizowana dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem.
 5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
  w środę św. Andrzeja, apostoła
  w sobotę św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
 6. W pierwszy czwartek miesiąca podczas wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu zapraszamy również na „Godzinę Świętą” od godz. 23.00 do godz. 24.00.
 7. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania
  od godziny 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godziny 21.00.
 8. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu. O godzinie 8.00 rozważanie fatimskie, o 8.15 różaniec przed Najświętszym Sakramentem zakończony błogosławieństwem. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 9. Dzieci z naszej parafii zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 11.00 a po niej na wydarzenie Mikołaj. Historia prawdziwa. 
 10. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę 4 grudnia na Mszę św. o godzinie 18.00, a po niej spotkanie formacyjne w kościele
 11. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 8-11 grudnia
  (czwartek – niedziela). Nauki będzie prowadził ks. dr Jerzy Żegaryn z Nowogródka na Białorusi.
 12. Kolęda rozpocznie się 9 stycznia 2023 roku. Parafianie rozpoczęli roznoszenie zaproszeń do każdego mieszkania na terenie naszej parafii. Wypełnione zaproszenia prosimy składać do 18 grudnia w kościele do skrzynki ustawionej przy ołtarzu na stoliku z opłatkami; do skrzynki pocztowej przy plebanii lub wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY na stronie internetowej parafii.  
 13. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich. W GOŚCIU NIEDZIELNYM między innymi Zamordyzm jest zamordyzmem. Kto chce zakazać spowiedzi dzieci?. W NIEDZIELI O świętości na wyciągniecie ręki. Carlo Acutis – święty w trampkach. 
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknego przeżycia Adwentu jako czasu oczekiwania na przyjście Pana Jezusa i przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.