1. Przeżywamy III NIEDZIELĘ ADWENTU. Kościół w Liturgii nazywa ją Niedzielą Radości – Gaudete. Używamy dzisiaj różowego koloru szat liturgicznych. Za wygłoszone nauki rekolekcyjne dziękujemy ks. dr. Jerzemu Żegarynowi z Nowogródka.

2. Ofiary składane w dniu dzisiejszym są przeznaczone na Pomoc Kościołowi na Wschodzie,
którą przekażemy ks. Jerzemu Żegarynowi posługującemu wśród katolików na Białorusi.

3. Koperty na ofiarę na dalsze prace w naszym kościele osoby chętne mogą wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej po Mszach św. przed kościołem. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę
będą w całości przeznaczone na dalsze prace remontowe.

4.  Na Modlitwę Uwielbienia z modlitwą wstawienniczą zapraszamy dzisiaj po wieczornej Eucharystii do naszego kościoła.

5. Ministranci po każdej Mszy św. przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
Dochód zostanie przeznaczony na fundusz ministrancki.

6. Kiermasz ciast organizują Skauci Europy po Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 dochód będzie przeznaczony na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży jako wolontariusze.

7. W okresie Adwentu zachęcamy do uczestniczenia w Roratach od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00; w środy dodatkowo o godzinie 6.15 (nie ma Mszy św. o 8.00) oraz w soboty o godzinie 9.00. Na Mszę św. Roratnią przynosimy ze sobą lampiony.

8. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są dalej rozprowadzane w naszej parafii po każdej Mszy św. przez Parafialny Zespół Caritas.

9. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

– we wtorek św. Łucji, dziewicy i męczenniczki

– w środę św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

10. Parafialny Zespół Caritas przed Świętami Bożego Narodzenia organizuje akcję pomocy osobom potrzebującym z naszej parafii. Dzisiaj przynosimy do kościoła paczki, które zostaną rozwiezione
do najbardziej potrzebujących rodzin.

11. Zapraszamy wszystkich na wyjazd bożonarodzeniowy do Polanicy Zdrój w dniach 7-8 stycznia 2023 r. Szczegółowe informacje w gablotach przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Zapisy mailowo. Dodatkowe informacje można uzyskać również telefonicznie pod wskazanym numerem telefonu w ogłoszeniu.

12. Kolęda w naszej parafii rozpocznie się 9 stycznia 2023 roku. Wypełnione zaproszenia prosimy składać do 18 grudnia w kościele do skrzynki ustawionej przy ołtarzu na stoliku z opłatkami; do skrzynki pocztowej przy plebanii lub wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej parafii.

13. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI, dzięki którym możemy pogłębić naszą wiarę i religijną wiedzę oraz przygotować się na Święta Bożego Narodzenia.

14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknego przeżycia Niedzieli Adwentowej i pięknych owoców kończących się rekolekcji adwentowych.